W nocy w Raciborzu zatrzęsła się ziemia

4

– Myślałam, że to powtórka z Japonii – mówi pani Barbara z Raciborza o wydarzeniach z dzisiejszej nocy. O godz. 4.00 przez parę sekund zatrzęsła się ziemia. Wstrząs miał siłę 3,2 w skali Richtera.

Niewielu mieszkańców zapewne zauważyło, ale ci którzy w nocy nie spali, odczuli to bardzo wyraźnie. Wg ich relacji w domach trzęsły się i przesuwały meble, naczynia w szafkach, czuć było coś w rodzaju tąpnięcia. Wszystko to miało miejsce o godz. 4.02 nad ranem i choć trwało zaledwie kilka sekund, napędziło sporo strachu.

- reklama -

 

Okazuje się, że winę za nocny wstrząs ponosi kopalnia z Rydułtów, gdzie doszło do tąpnięcia. – Odnotowaliśmy przyśpieszenie ziemskie 2 cm/s kwadrat. W epicentrum, a więc w Rydułtowach wstrząs miał siłę 3,2 w skali Richtera, co dało się odczuć w promieniu wielu kilometrów, również i u nas – twierdzą w obserwatorium sejsmologicznym w Raciborzu. Wg obsługującego stację wstrząsy o takiej sile nie zdarzają się zbyt często, ok. raz na rok.

 

– W domu wszystko się trzęsło. Wstrząsy i hałas były tak mocne, że obudziliśmy się wraz z mężem i dziećmi i nie wiedzieliśmy co się dzieje. Na szczęście po paru sekundach ustało, ale tej nocy nikt z nas nie zmrużył już oka – opisuje Marta, mieszkanka ul. Polnej w Raciborzu.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

4 KOMENTARZE

  1. PR

    HA! Też to czul;iśmy w domu, myśleliśmy że to koniec świata!!

  2. tusku

    To ta druga japonia co to ja wałesa obiecywał

  3. O 4,oo akurat wyszedłem do WC, Na głowę z górnej półki spadła mi paczka papieru toaletowego.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here