Byli narkomani przestrzegają przed uzależnieniem

2

Oni odebrali już ciężką lekcje życia. Teraz chcą przestrzec innych. Szkołę Mistrzostwa Sportowego odwiedzili Artur Kacprzak i Jacek Nerkowski, byli narkomani, którzy przekonywali uczniów o szkodliwości narkotyków.

– Gdyby ktoś 10 lat temu powiedział mi, że będę stał tutaj i opowiadał o tym, że narkotyki są złe, to bym go wyśmiał – mówił jeden z gości. Artur Kacprzak i Jacek Nerkowski z fundacji "Głos ewangelii" narkotyki zaczęli brać bardzo wcześnie. Uzależnienie przyszło szybko i bez ostrzeżenia a droga do wolności była długa i bolesna. Dziś obaj przekonują młodzież, że nie warto sięgać po narkotyki.

- reklama -

 

 

 

O tym do czego mogą doprowadzić narkotyki i alkohol nie tylko opowiadają, ale także rapują. Są w tym bardzo przekonywujący, gdyż mówią o sobie, o swoim życiu."Naturalnie", "Kilka słów prawdy", "Koncepcja" – to tylko niektóre tytuły piosenek, których mogli wysłuchać uczestnicy spotkania, a których autorem jest Jacek Nerkowski.

 

 

W spotkaniu, które odbyło się w auli ZSOMS, udział wzięli uczniowie Gimnazjum i Liceum. Artur i Jacek zachęcali do rozmowy o narkotykch, pytając np. co dla młodego człowieka oznacza stół zastawiony alkoholem i narkotykami? Młodzież z Raciborza chętnie odpowiadała i zadawała mnóstwo pytań. Jackowi i Arturowi udało się zerwać z nałogiem. 5 lat temu wstąpili do fundacji "Głos ewangelii" i jeżdżą po całej Polsce przestrzegając innych przed narkotykami. Tu w szkole nikt nie ma wątpliwości, że takie spotkania są doskonałą formą dotarcia do młodych ludzi.

 

 

 

 

 

/p/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here