O meczu lub koncercie powiadomią SMS-em?

Dawid Wacławczyk podczas sesji rady miasta poprosił o uruchomienie miejskiego serwisu SMS-owego, informującego mieszkańców i turystów o imprezach kulturalnych i sportowych.

Zdaniem Waławczyka jednym z problemów raciborskiej kultury, a także rozrywki i sportu, jest notoryczny kłopot z reklamą i promocją imprez, co skutkuje słabą frekwencją i często słabymi wynikami finansowymi organizowanych imprez.

- reklama -

 

Jednym z działań zapobiegających temu może być uruchomienie nowego narzędzia – miejskiego serwisu SMS-owego informującego zainteresowanych mieszkańców o imprezach kulturalnych, sportowych i rozrywkowych.

 

– Działanie takiego systemu jest bardzo proste. Zainteresowani mieszkańcy albo turyści wysyłają jednego sms-a uruchamiającego bezpłatną usługę, dzięki której są stale powiadamiani o imprezach wybranego typu odbywających się w mieście – twierdzi radny. Podobne systemy działają już m.in. w Chorzowie i Katowicach, a w działanie takiego serwisu można z zaangażować także sponsorów i sektor prywatny.

 

Prezydent Lenk obiecał wdrożyć system przynajmniej w takiej części, w jakiej będzie to możliwe od strony technicznej. – Częściowo to już u nas działa, z serwisów SMS korzysta Wydział Spraw Obywatelskich, więc chyba nie będzie problemu – stwierdził.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here