DZIECI KWIATÓW W OSIEMNASTCE

0

21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny – uczniowie „osiemnastki” postanowili spędzić inaczej, niż nakazuje „tradycja”. Nikt nie zamierzał nawet wybierać się na wagary, ponieważ w szkole Samorząd Uczniowski urządził ciekawsze atrakcje…Pierwszą z nich był kolejny dzień strojów specjalnych. Po Dniu Krawata i Muszki (4 marca) oraz Dniu Spódniczki – 8 marca – powitanie wiosny postanowiono uświetnić strojem Dzieci Kwiatów… Wbrew dość uzasadnionym obawom opiekuna SU, pomysł okazał się nadzwyczaj trafiony i wiosna, przybywając w mury szkoły, zobaczyła nadzwyczaj kolorowo ubranych uczniów. Co więcej, i tematyka została zrozumiana, więc kreacje żywcem nawiązywały do lat 60. i 70.

Sam strój to nie wszystko. Na przywitanie wiosny Samorząd urządził koncert, który w założeniu miał być MIniPlaybackShow, a powstała wręcz rewia. W ciągu niecałego tygodnia klasy całkiem samodzielnie, bez pomocy wychowawców i innych nauczycieli przygotowały repertuar artystyczny na przeszło godzinę. Specjalnie na ten cel powołana komisja wyłoniła laureatów, których czeka sława i chwała. No i zaszczyt uwiecznienia na zdjęciach i filmiku z imprezy.

- reklama -

Uczniowie zaprezentowali m.in. piosenkę Alphabet Rock (Oliwia z IIIb – zwyciężczyni w kategorii piosenki), Rudego rydza (Julia IIIb), taniec Waka Waka (dziewczynki z IIIc), techno wersję Jożina z Bażin (chłopcy z IVc); Ela oraz Wiktora z IVb zaprezentowały piosenki z repertuaru przygotowywanego na konkurs a klasa IVa przygotowała mixdance do takich hitów, jak Lady Gaga, Shakira, Barbie Girl i Crazy Frogg zmiksowanych z Kaczką Dziwaczką i „Jesteś szalona” (czym zdobyli pierwsze miejsce w kategorii tańca).
Klasy piąte zabłysły talentem kabaretowym – Vc przedstawiła Kabaret Starszych Paniuff (pisownie według życzenia kabaretu!), Vb – skecz o policjantach i księdzu a klasa 5a zaprezentowała cały minispektakl z tańcem, regionalizmem i parodią w jednym, czym wygrała konkurencję kabaretową (widoczny gdzieniegdzie na zdjęciach plakat Tap Madl to ich scenografia ;). Honoru klas szóstych z powodzeniem broniła Jola, śpiewając piosenkę zespołu Dwa plus Jeden. Wszyscy uczniowie doskonale się bawili podczas całego koncertu. Opiekun SU – T.Hetman.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here