W parafii NSPJ wyświetlą „Eugenikę”

1

12 kwietnia odbędzie się projekcja filmu "Eugenika" o zapomnianych projektach „ulepszania” ludzkiego gatunku, od ich początków w USA, poprzez nazistowskie ludobójstwo, do współczesnych kontrowersji wokół „in vitro”.

Fronda.pl i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w ramach Akademii Rodziny zaprasza na projekcję filmu "Eugenika – w imię postępu". Projekcji towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem  Grzegorzem Braunem. Organizatorzy zapraszają 12 kwietnia o godz. 19.00 do krypty kościoła NSPJ (ul. Warszawska 29)

- reklama -

 

Film opowiada o zapomnianych projektach „ulepszania” gatunku ludzkiego, które przed stu laty zrobiły zawrotną karierę w USA. I o tym, jak z pozoru niewinne „postępowe” teorie utorowały drogę ludobójczej praktyce reżimu narodowo-socjalistycznego w Niemczech. Mowa także o udziale Polaków w międzynarodowym ruchu eugenicznym i o tym, dlaczego eugeniczne projekty inżynierii społecznej nie zostały ostatecznie w Polsce zalegalizowane – ? Wychodząc od zapomnianej lub wstydliwie przemilczanej historii film trafia w samo centrum współczesnej kontrowersji wokół procedury zapłodnienia pozaustrojowego (tzw. in vitro).

 

Grzegorz Braun – ur. 1967, reżyser, publicysta, zdeklarowany monarchista; autor i współautor m.in. filmów dokumentalnych: „Wielka ucieczka cenzora”, „Plusy dodatnie, plusy ujemne”, „TW Bolek”, „Defilada zwycięzców”, „Marsz wyzwolicieli”, „Towarzysz generał”, oraz ponad tuzina filmów z cyklu „Errata do biografii”, który ostatnio zniknął z tzw. ramówki TVP1.

 

 

 

 

 

 

—————————————————————————

Reklama

 

 

 
 
Parafia Rzymsko – Katolicka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Mickiewicza 8 w Raciborzu zaprasza narzeczonych na nauki przedmałżeńskie . Nauki odbywają się w Domu Katechetycznym w Poradni Rodzinnej przy ulicy Szewskiej 5 w Raciborzu. Zapisy – 30 minut przed rozpoczęciem nauk lub w Poradni Rodzinnej w godzinach urzędowania.

Poradnia Rodzinna czynna jest w każdy wtorek w godz. od 15.00 – 17.00. Kontakt -32 415 16 31 lub 604 554 820.

Cykl nauk dla narzeczonych prowadzony jest przez cały rok w trzy kolejne czwartki miesiąca od godziny 19.00 (za wyjątkiem miesiąca sierpnia). Początek cyklu – pierwszy czwartek miesiąca. Trzy spotkania z naturalnego planowania rodziny (tzw. "3 spotkania w Poradni Rodzinnej") odbywają się równocześnie z naukami przedślubnymi . W sprawie odbywania nauk przedślubnych w innym terminie lub indywidualnych kontakt telefoniczny: 32 415 16 31 lub 604 554 820.

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. O, dobry reżyser przyjeżdża!
    Wprawdzie ma czasem jazdy, oskarżając ludzi o spiski i „zdrady” ale to porządny prawicowiec – antykomunista, monarchista, tradycyjny katolik, ultraliberał gospodarczy, patriota (niestety z odchyłem narodowym)!
    Polecam!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here