Łowcy.B w Raciborzu – co jeszcze w ten weekend?

0

W Raciborzu wystąpią – Kuba Michalski, zespoły Nutshell, Bubble Pie oraz kabaret łowcy.B. W Rydułtowach będzie można obejrzeć spektakl Tetraedru "Renety, goldeny", a w Pietrowicach odbędzie się konkurs potraw regionalnych.

"Podróż" – koncert Kuby Michalskiego

8 kwietnia o godzinie 18.00 w Bibliotece przy ulicy Kasprowicza 12 w raciborzu odbędzie się koncert pt. "Podróż" w wykonaniu Kuby Michalskiego. Kuba Michalski – kompozytor, wokalista i gitarzysta związany od wielu lat z zespołem "Cotton Cat". Dwukrotnie jego piosenki uzyskiwały wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA. 8 kwietnia, w raciborskiej Bibliotece, wyśpiewa poezje Leśmiana, Asnyka, Mickiewicza, Miłosza, Baudelaire'a i innych poetów. Początek koncertu: godz. 18.00. Wstęp wolny.

- reklama -


Nutshell na Końcu Świata

W piątek, 8 kwietnia o godzinie 18.00 na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" odbędzie się koncert zespołu Nutshell. Zespół Nutshell istnieje od 2003 roku. Zespół tworzą: Kanapka (Katarzyna Konopka) – wokal, Grabol (Marcin Grabowski) i Kosa (Paweł Kossowski_ – gitary, Pinera – bas i od roku na perkusji Kostek (Wojtek Błażejewski) – wcześniej na perkusji Martin Strzelczyk. Świeże gitarowe brzmienie, mocny żeński wokal plus niebanalne teksty. Ich muzyka charakteryzuje różnorodność, każdy kawałek to inna historia. Mieszanka grunge'u, hard rocka i bluesa. Zespołowi udało się wypracować własny styl. Kawałki może i dołujace, ale ze zdrową dawką energii! Wstęp wolny.

Bubble Pie wystąpi w Atmosfear

9 kwietnia o godzinie 19.30 w klubie Atmosfear przy ulicy Rudzkiej w Raciborzu odbędzie się koncert krakowskiego zespołu Bubble Pie. Wstęp na koncert – 6 zł.


"Chwila nieuwagi" i Tetraedr w Rydułtowach

9 kwietnia o godzinie 17.00 w Rydułtowskim Centrum Kultury przy ulicy Strzelców Bytomskich wystąpi Teatr "Tetraedr" ze spektaklem "Renety, goldeny". O godzinie 18.00 odbędzie się tam koncert zespołu "Chwila nieuwagi". Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa forografii Sebastiana Góry.

 
IV Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych

9 kwietnia o godz. 13.00 rozpocznie się drugi finał, tym razem IV Powiatowego Konkursu Potraw Regionalnych "Nasze kulinarne dziedzictwo". Organizatorami konkursu są Powiat Raciborski, Gmina Pietrowice Wielkie, Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie i Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Raciborzu.

"Dyngus kujawski i wiosenne uciechy" w WCK

9 kwietnia o godzinie 17.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się koncert wiosenny "Dyngus kujawski i wiosenne uciechy" w wykonaniu zespołu pieśni i tańca "Vladislavia". Cena biletu – 12 zł.

Łowcy.B w Raciborzu

9 kwietnia o godzinie 17.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ulicy Chopina 21 wystąpi kabaret Łowcy.B. Łowcy.B to kabaret z Cieszyna. Powstał w 2002 roku. Tworzony przez studentów Uniwersytetu Śląskiego. Prezentują absurdalny humor (zob. teatr absurdu) z przewagą pantomimy nad komunikatami werbalnymi. W 2003 roku kabaret Łowcy.B zwyciężył w Przeglądzie Kabaretów PaKA, a w latach 2004-2006 dwa  razy wygrali Ogólnopolski Festiwal Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A. Bilety w cenie 30 i 40 zł.

Koncert w rocznicę śmierci Jana Pawła II

10 kwietnia o godzinie 16.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w raciborzu odbędzie się koncert w wykonaniu Klubu Poezji śpiewanej "Atlantyda". Koncert poświęcony będzie rocznicy śmierci Jana Pawła II oraz rodziny katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Wstęp wolny. 

Zobacz również:

 

 

      

    


 

 

 

 /p/

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here