Raciborskie obchody rocznicy tragedii smoleńskiej

W niedzielę przypada pierwsza rocznica katastrofy w Smoleńsku w której zginęli prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz 94 inne osoby. Raciborzanie również uczczą tą smutną i tragiczną rocznicę.

W niedzielę 10 kwietnia  w kościołach pod wezw. NSPJ o godz. 10.30, a w sanktuarium Matki Bożej o 12.30 odprawione zostaną msze św. w intencji ofiar katastrofy. W Matce Bożej członkowie Koła Sybiraków i Stowarzyszenia „Dobro Ojczyzny” modlić się będą również za zamordowanych w Katyniu i ofiary sowieckie na Syberii.

- reklama -

 

Wierni w innych świątyniach ziemi raciborskiej również będą się modlić za śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Jego żonę Marię i wszystkich uczestników tego tragicznego lotu.

 

11 kwietnia o godz. 18.30 Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza do Domu Parafialnego przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na pokaz filmu „MGŁA”, ukazującego kulisy tragicznego lotu i sytuację w następnych dniach. Niektórzy raciborzanie mają zamiar wystawić w oknach biało-czerwone chorągiewki z czarnym kirem.

/K.N./

- reklama -

27 KOMENTARZE

 1. Racz nie kpić sobie z marszu z pochodniami. Czy to co dzieje się w Warszawie przeszkadza Ci?
  Złośliwe żarty w tak poważną rocznicę. Wstydź się. Lepiej nie zabieraj głosu na ten temat.

 2. to był zwykły wypadek samolotu a nie jakieś święto narodowe.Kaczyński za życia skłócił POLAKÓW i to samo po jego śmierci.Szkoda tylko tylu niewinnych ludzi dla ambicji jednego.

 3. Oryginalna tablica upamiętniająca ofiary katastrofy Tu-154M
  Oryginalna tablica upamiętniająca ofiary katastrofy Tu-154M (fot. PAP/EPA / Wojciech Pacewicz)
  Wiadomości dnia

  * Rosjanie wycięli ważny fragment z kluczowego dokumentu

  Rosjanie wymienili tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej, umieszczoną na pamiątkowym kamieniu ustawionym w miejscu tragedii. Wymieniona tablica nie zawiera fragmentu o zbrodni katyńskiej. – To skandal i upokorzenie Polaków – skomentowała Zuzanna Kurtyka, wdowa po Januszu Kurtyce.
  Zamiany dokonano w tajemnicy, najprawdopodobniej w nocy. Jak udało się dowiedzieć reporterowi TVN24, nowa tablica jest skróconą wersją starej. Usunięto z niej zapisy o sowieckiej zbrodni na polskich oficerach. Zapytany o całą sprawę, rzecznik gubernatora Smoleńska mocno speszony odpowiedział, że stara tablica została przewieziona do Katynia. Tam jednak jej nie ma.

 4. Ciekaw jestem czy polskie władze zaprotestują przeciwko usunięciu tablicy, czy też dalej będą się podlizywać Putinowi. Wielka, pierwsza dama przecież dzisiaj tam była i chyba widziała i słyszała o tym.

 5. A dopiero teraz premier w wywiadzie przyznaje,ze rosjanie mieli prikaz,by nie dopuścić na miejsce tragedii brata zmarłego Prezydenta przed premierem!!! I co??Toż to hańba i wstyd!!A potem te uściski z KGBistą!!! Czarnych skrzynek nie ma do dziś! Tablica pod pomnikiem zmieniona!!Czy to jeszcze Polska???Plują rządzącym i nam w twarze! Ale to za rzadów Tuska jedz,pij i bój się ruska!

 6. Dlatego ja nie czytam Gazety Aborczej i Żydownika Powszechnego. Natomiast w telewizji nie oglądam Lisa. PZPR miała swojego Urbana, a Platforma Obywatelska ma Lisa. Czy czytaliście, że Lis kazał szybko usunąć ze strony internetowej Wprost fragment wypowiedzi jednego z generałów, który powiedział, że zaraz po katastrofie w Smoleńsku posłowie PO dostali sms-y z informacją o tym, jak należy komentować samą katastrofę i kogo obwiniać? Na szczęście kilku osobom udało się szybciej skopiować ten fragment, który znikł na rozkaz Tomasza Lisa.

 7. no właśnie widać pisowką szkołę nienawiści i racji wojny,wy pisowcy walczycie z całym światem o gównianą prawdę jak to jeden mądry Ksiądz T… mawiał.Na Wawelu są królowie NARODU bałwany pisowskie nawet przenośni nie rozumieją,nienawiść do Ślązaków im rozum odjęła za przywódcą.Ech pis-dzielcy,na spacer marsz i wyzbyć się głupoty.!!!

 8. Kaczyński to wybitny szkodnik, a jego jad psuje Polskę i psuć będzie. Ten człowieczek jest geniuszem w skłócaniu
  ludzi – nie ma takiego drugiego w Polsce. I powiem pisiorom tak: nie pozwolimy oddac Polski w ręce małpie z brzytwą
  czyli Kaczyńskiemu. Budujcie sobie alternatywne państwo w Bieszczadach. Ale nie w Polsce. Wy jestescie Wolakami
  a nie Polakami, Wstyd mi za was.

 9. Może wytłumaczysz nam mądry człowieku, dlaczego na tym Śląsku zawiesza się tablice z nazwami miescowości w 2 językach i dlaczego tym drugim nie jest śląski – wszak tutaj nie ma krypto niemców. A pisdzielców i nienawiść znajdziesz u siebie, zacznij poszukiwania od zerknięcia w lustro.

 10. kto maszerował z pochodniami a potem narody mordował dla władzy,kto,może pisowcy odpowiedzą?kto buł chory na władzę,kto i kto potem mordował ludzi o innych poglądach,kto????

 11. No kto? Chyba nie Kaczyński. Porównania przytoczyłeś tak nietrafne, że aż głowa boli. Równie dobrze można powiedzieć, że Tusk czy Kaczyński noszą spodnie tak samo jak czynił to Hitler lub Stalin.

 12. Powtarzacie frazesy z Gazety Wyborczej a sami nie potraficie szukać prawdy. Słuchacie fałszywych proroków.Tusk i jego drużyna są skończeni. Tyle kłamstwa wyborczego, tyle obiecanek bez pokrycia i pławienie się przed ruskimi. Czy to Wam nie wystarczy? Coraz więcej mądrych i myślących Polaków otworzyło szeroko oczy na rzeczywistość. Może jak za rok nas jeszcze bardziej przycisną koszty utrzymania i wysokie ceny to być może zrozumiecie błędne i uparte pociągnięcia tego nieudolnego rządu P.O.na czele z piłkarzem Donaldem.

 13. Jestem jeden z tzw. zakamuflowanej opcji niemieckiej, i wiecie co? Nie poczułem się obrażony, wręcz przeciwnie, ktoś nazwał rzecz po imieniu. Chyba pierwszy raz zagłosuję na Kaczyńskiego. Jesteśmy w Polsce, czy to się komuś podoba czy nie. Źle nikomu się nie dzieje, kto ma papiery i chce wyjechać, może to zrobić bez problemu. Ja chcąc niechcąc mam, podoba mi się tu gdzie jestem, wyjeżdżać nie chcę, czuję się Polakiem i taki stan mi odpowiada. Jestem u siebie. Na pewno ktoś odpowie „ja też jestem u siebie, ale nie czuję się Polakiem”. Jego sprawa, ale niech uszanuje kraj w którym żyje, bo krzywda mu się nie dzieje. Nie słyszałem jeszcze żeby kogoś dyskryminowano za bycie Niemcem, Czechem, „Ślązakiem”. Natomiast uszanujcie wolę większości mieszkańców tego regionu. Zdecydowana większość to Polacy, którym wstrętne są mrzonki wąskiej grupy o autonomii. Wyniki spisu będą niedługo znane, pogodzicie się z tym? Zapewne RAŚ odtrąbi jako sukces, że więcej niż w 2002 podało narodowść śląską, ale i tak będzie to mały ułamek. Takie są fakty. Brnąc dalej w tą utopię stawiacie się w roli V kolumny, co tylko potwierdza słowa Kaczyńskiego.

 14. Nie da się tego oddzielić – proniemcy i większość PO to jedna zgraja, która nie chce żadnego dobra i niczego dla Polski i jej Obywateli. Oni chcą , aby polska znowu została rozebrana, mieszkając na Ślasku, nic nie zyskują!!! Jeszcze Wieki upłyną zanim ten duch hitlerowskich Wielkich Niemiec ucichnie. Jest tyle różnych Narodowości na Ślasku, którzy znaleźli tu swój Dom, ale tylko garstka opętanych faszystowskich niemców chce swojej Autonomii – według wielu porzadnych Niemców, którzy twierdzą, że należy takim autonowistom zbudować wielki ogrodzony murem, Lager. Tu na Ślasku, tam w Warszawie i innych miejscach zaznaczonych tzw strefą wpływów PO-targowiczan, Kaczyński i Jego ugrupowanie, jest nadzieją na odrodzenie Polski. Program naprawy, o którym ciagle mówi Jaroslaw Kaczyński – zdrajcy nazywają chorobą zbolałego śmiercią, brata – Prezydenta Polski. Tu w Raciborzu, powinna stanąć symboliczna mogiła z wiecznym płomieniem, ku pamięci którzy ginęli, tylko dlatego, że byli Polakami!!!

 15. Slazak ty masz jobla i to takiego ze az huczy . Co nas slazaków obchodzi jakis kopniety Kaczor . Jak jeden tak i drugi to relikt z ubieglego wieku . Ty sam chyba jestes spiaca królewna i obudziles sie po wejsciu Polski do EU .Te twój patriotyzm nie tyle co dziwi ale wrecz smieszy . Jak myslisz ze niemcom zalezy na tym Slasku to sie grubo mylisz . Mamy wlasne problemy a jeszcze Slask brac sobie na kark . Toz ten Slask jest zdewastowany i zniszczony ze lepiej nie zrobilby to nawet Adolf jak Polska przes ostanie 60 lat swoich rzadów . Mogila z wiecznym plomieniem ? Postaw sobie ja we wlasnym ogródku a za gaz plac sam z wlasnej kieszeni. Juz nic bardziej glupiego nie slyszalem jak zyje ty patrioto polski a moze idioto polski . ADE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here