Nowy pastor pokochał Racibórz od pierwszego wejrzenia

12

Członkowie raciborskiego zboru zielonoświątkowców pożegnali w niedzielę zasłużonego pastora Andrzeja Czecha, który przeszedł na emeryturę. Jego obowiązki przejął Piotr Grzesiek z Żor.

Uroczystość "przekazania sterów" raciborskiego zboru zielonoświątkowego odbyła się w niedzielne południe w Domu Kultury Strzecha. Oprócz członków zboru wzięli w niej udział m.in. prezydent Mirosław Lenk, przewodniczący rady miasta Tadeusz Wojnar, proboszcz parafii ze Studziennej ks. Jan Szywalski.

- reklama -

 

 

 

Ustępujący pastor Andrzej Czech dziękując za wieloletnią posługę nie krył wzruszenia. Wspominał ciężkie początki zboru przed 23 laty, kiedy to spotykał się z brakiem zaufania i podejrzliwością, aż do czasów obecnych, gdy zbór liczy w Raciborzu ponad 200 osób. Ks. Szywalski mówiąc o Czechu postawił go za przykład "życia chrześcijańskiego".

 

 

 

W podobnym tonie wypowiadali się pozostali zabierający głos. Prezydent Lenk podkreślił duże zaangażowanie pastora w życie społeczne miasta, m.in. jego udział w programach zapobiegających narkomanii. Wierni przygotowali swojemu pasterzowi niespodziankę fundując mu i jego żonie wyjazd na wycieczkę do Izraela.

 

 
 

 

Przy akcie mianowania z rąk biskupa Marka Kamińskiego (głowy polskich zielonoświątkowców) nowy zwierzchnik Piotr Grzesiek wyraził nadzieję, że Czech dalej będzie angażował się w życie zboru i wspierał go w jego posłudze. Grzesiek mógł wybierać pośród kilku miast w Polsce, ale jak twierdzi, nie zastanawiał się ani chwili, gdyż pokochał Racibórz od pierwszego wejrzenia. Nowy pastor pochodzi z Wielkopolski, ostatnio sprawował pieczę nad zborem w Żorach. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Wykłada w seminarium w Ustroniu, a jego pasją jest żeglarstwo.

 

 
 
 

 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

12 KOMENTARZE

 1. I po co ta feta? Zbór 200 ludzi? Chyba z dziećmi, których mają ze 100 i dodatkową 40 gości.
  Zastanawiające jest to, że przy głosowaniu na nowego pasterza gos oddalo coś zaledwie ponad 60 osób. Gdzie jest te 200?
  Czyżby małe minięcie się z prawdą?

 2. Co to za zbór który mimo licznych akcji wczle się nie powiększa. Zobaczcie na ich strony internetowe, jacy ludzie tam przewodzą, znane nazwiska , dawniej ochrzczonych w Kościele Katolickim. Kto im zamieszał w głowach?
  To odszczepieńcy od Kościoła Ewangelicko Augsburskiego inaczej zwani też w krajach zachodnich sektą.

 3. Przewodniczący rady i prezydent powinni pielęgnować swoje korzenie chrześcijańskie i żyć według przykazań bożych. Przecież byli ochrzczeni i przystąpili do I Komunii św.
  Na kościelnych uroczystościach Wojnara nie widać.

 4. ola

  Dosyć kąśliwie te komentarze. Bardziej emocje tu wzięły górę, a to zawsze zaciemnia obraz. Zanim coś się powie trzeba wiedzieć kto to jest protestant, ruchy haryznatyczne w Kościele ( w tym zw Kościele Katolickim) np ruch Odnowy w Duchu Świętym, ruchy oazowe i tak po nitce można dojść do powstania nowych Koścołów w tym np Koścoła Zielonoświątkowego, ale nie tylko. Byłbym ostrożny w nazywaniu jakiegoś ruchu sektą. Trzeba pamiętać, że Chrześcijanie na początku prawie 300 lat byli określani jako sekta…

 5. Skoro, jak piszecie nowy pastor pokochał Racibórz to rozumiem, iż konsekwencją będzie ślub albo zdrada miłosna.

 6. ass

  stanowczo za dużo seriali się naoglądałeś, od razu kombinujesz jakąś intrygę

 7. poeta

  górnolotne stwierdzenia typu „pokochał Racibórz” są mało wiarygodne, a co miłość do Żor przminęła? złośliwie, przyzaję, ale takie patetyczne hasełka są lekko denerwujące. może dla odmiany szczerze dlaczego takie decyzje, bez uderzania w wielki dzwon,

 8. do Innowierca – jakbys troche poweszyl bardziej, to bys wiedzial ze z kilkunastoosobowej wspolnotki zbor rozwinal sie do ok 200 osob w ciagu kilkunastu lat. Widac ze znow nasza raciborska sekta poodnowowa ma za zadanie troche tutaj namecic. Kurczycie sie w oczach i was kole ze inna wspolnota chrzescijanska sie rozwija.
  Odsylam do Wikipedii, Ustaw i innych opracowan do sprawdzenia co to Kosciol Zielonoswiatkowy
  do Osserwatore (pewnie z tej samej ferajny) – przydalo by sie troche wiecej na matematyce byc i uwazniej zdjecia ogladac. Na zdjeciach sala pelna doroslych – gdzies ty 100 dzieci naliczyl?. Co do glosowania na pastora – Jezeli z podobnych wzgledow jak na wybory samorzadowe na spotkanie czlonkow przychodzi tylko czesc ludzi to trudno zeby glosowalo 200 osob. Przyszlo 60 i glosowalo 60. Ciekawe jakbys ocenil ilosc ludnosci w Polsce. Tez pewnie po frekwencji wyborczej.

 9. ID

  [b][color=#000000][url=http://www.youtube.com/watch?v=5TDsHLAiFC0]ZOBACZ SOBIE TEN LINK- BARDZO WARTOŚCIOWY[/url][/color][/b]

 10. baja

  Co mają Świadkowie Jehowy do kosciołów ewangelicznych? Świadkowie nie są chrześcijanami – to organizacja działająca na zasadach sekty i nastawiona na zarabianie kasy z wyzysku pracy swoich członków.
  dla odmiany zapraszam do wikipedii na temat [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Pentekostalizm]zielonoświątkowców na świecie[/url] i [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Zielono%C5%9Bwi%C4%85tkowy_w_RP]Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce[/url]

 11. uooho

  sekta , ten pan jest obłąkany

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here