Kansas daje zielone światło na korzystanie z logo

0

– Wielkie umysły myślą podobnie – w ten sposób władze Kansas City dają do zrozumienia, iż nie dopatrują się plagiatu w logo powiatu raciborskiego. Z zapytaniem takim zwrócił się autor projektu, kiedy okazało się, że obydwa znaki zdradzają podejrzane podobieństwo.

Rada powiatu przyjęła dziś ostatecznie logo powiatu, zaprojektowane przez Grzegorza Stadnickiego z Lublina. Konkurs na  logo zakończył się pod koniec 2010 roku, następnie mieszkańcy powiatu w głosowaniach internetowych zdecydowali, że to własnie znak graficzny autorstwa lublinianina będzie oficjalnym znakiem graficznym powiatu.

- reklama -

Niedawno okazało się, iż zwycięski projekt zdradza podobieństwo do logo stosowanego przez amerykańskie miasto Kansas City, co może prowadzić do oskarżenia o plagiat. Starosta zwrócił się o wyjaśnienia do autora dzieła. Ten zaprzeczył jakoby wzorował swój pomysł na amerykańskim, dodatkowo też zasięgnął opinii u samego źrodła, czyli w Kansas City. 

 

 Odpowiedział mu Doug McClain, odpowiedzialny za marketing i promocję amerykańskiego miasta: Wielkie umysły myślą podobnie. Nie przewidujemy podjęcia żadnych kroków w związku z używanie przez powiat raciborski logo które pan stworzył. Nie uważamy go za plagiat i nie narusza ono praw naszego logo. Można z niego korzystać bez żadnych roszczeń z naszej strony – informuje w e-mailu Amerykanin. – Myślę, że to rozwiewa wszelkie wątpliwości – podsumował starosta Adam Hajduk.

 

Na zakończenie o pracach nad logiem powiatu oraz jego przyszłym zastosowaniu opowiedziała Grażyna Wójcik, dyrektor agencji odpowiedzialnej za promocję powiatu raciborskiego.

 

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here