Zawodnicy „Dębu” z medalami Mistrzostw Polski

0

W Łomży odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych. Do finałowych walk w zapasach w stylu wolnym zakwalifikowało się trzech zawodników Dębu Brzeźnicy.

Na podium stanęli:

- reklama -

– Nataniel Ostrowski w kat. wag. 63 kg. złoty medal
– Patryk Żelechowski w kat. wag. 58 kg. srebrny medal
– Mateusz Kampik w kat. wag. 58 kg. brązowy medal

W klasyfikacji klubowej zawodnicy Dębu uplasowali się na 8 pozycji. W tej najważniejszej imprezie roku dla zawodników grupy kadetów (15-17 lat) startowało 197 zawodników z 60 klubów z całej Polski. Jest to kolejny udany start zawodników Dębu, który przypieczętował kolejny już 10 medal na zawodach rangi Mistrzostw Polski. Punkty zdobyte w kolejnych Mistrzostwach Polski w znaczący sposób przyczynią się do zajęcia kolejnej wysokiej pozycji we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży ziemi raciborskiej, w której LKS Dąb Brzeźnica jak co roku zajmuje czołową pozycję wśród wszystkich klubów miasta i powiatu raciborskiego (2010 rok – II miejsce – o 1 punkt za Victorią Racibórz, zostawiając renomowane kluby na dalekim miejscu).

 

 

Dodajmy, że w połowie kwietnia w Szczecinie odbył się Puchar Polski w Grapplingu seniorów i juniorów, w którym startowała zawodniczka LKS Dąb Brzeźnica Joanna Ogrodnik, zdobywając 3 złote medale oraz 1 srebrny. Jest to czołowa zawodniczka nie tylko na arenie kraju, ale również w Europie.

Do udziału w Międzynarodowym  Turnieju Zapaśniczym Juniorów w Rumunii powołanych zostało w skład Kadry Narodowej przez Polski Związek Zapaśniczy troje zawodników z Brzeźnicy: Justyna Ratyńska, Sebastian Jezierzański i Ryszard Nowak. Będzie to kolejny sprawdzian młodych zawodników Dębu na arenie międzynarodowej.

/hs/

 

 ———————-

Reklama:

 

www.firmy.raciborz.com.pl – Poleć znajomym! – Raciborski Katalog Firm – największa internetowa baza firm Raciborza i okolic – sprawdź, czy Twoja firma już się tu znajduje. Dodaj bezpłatny wpis do Raciborskiego Katalogu Firm!

 

Katalog Firm oferuje również płatne formy prezentacji Twojej firmy, m.in. graficzna prezentacja firmy , wyróżnienia w branżach. Jesteś zainteresowany?  Skontaktuj się z nami! – tel. 32 414 90 30 lub mail: [email protected] [email protected]

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here