Zielone wojsko świętowało 20. urodziny

0

Dziś w Raciborzu odbyły się uroczystości XX-lecia utworzenia Straży Granicznej. Z tej okazji  odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą Śląskiemu Oddziałowi, następnie chętni mogli wziąć udział w dniu otwartym jednostki. Zobacz zdjęcia

Uroczystości rozpoczęły się uroczystą mszą św. odprawioną w intencji strażników w kościele św. Mikołaja.  Następnie uczestnicy udali się pod siedzibę komendy ŚOSG przy ul. Dąbrowskiego, gdzie przy udziale  władz województwa śląskiego i opolskiego, posła Siedlaczka, władz miasta, powiatu, przedstawicieli instytucji i służb mundurowych oraz młodzieży szkolnej i harcerzy, odsłonięto pamiątkową tablicę upamiętniającą 20. rocznicę utworzenia Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

- reklama -

 

 
 
 

 

 

W trakcie okolicznościowego wystąpienia  Wojciech Skowronek przypomniał historię powstania Straży Granicznej oraz przybliżył współczesne oblicze Straży Granicznej, która po etapach reorganizacji i zmian wynikających z przyłączeniem Polski do Strefy Schengen jest obecnie nowoczesną, bardzo dobrze wyposażoną i wyszkoloną służbą graniczno-migracyjną ochraniającą zewnętrzną granicę Unii Europejskiej i realizującą na obszarze całego kraju zadania profesjonalnej, posiadającej odpowiednie uprawnienia, służby migracyjnej. Po przemówieniach zaproszonych gości odznaczono szczególnie wyróżniających się funkcjonariuszy, medal za zasług dla straży odebrał ponadto prezydent Mirosław Lenk. Część oficjalną zakończyła salwa honorowa.

 

 
 

 

 
Następnie goście wzięli udział w dniu otwartym. W jego trakcie odbyły się pokazy i prezentacje specjalistycznego sprzętu, broni oraz pojazdów Straży Granicznej. Szczególne wrażenie zrobiła pozorowana akcja zatrzymania uzbrojonych handlarzy bronią. Komendant Skowronek wespół z prezydentem Lenkiem wręczyli nagrody za udział w konkursach i turniejach przeprowadzonych z okazji jubileuszu. Nie zabrakło również wojskowej grochówki. 

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here