Rozpoczął się remont ulicy Reymonta

2

Rozpoczął się remont DW 935 (ul. Reymonta w Raciborzu). Wiąże się to z utrudnieniami w ruchu, gdyż całkowicie zamknięta została jezdnia północna. Remont potrwa do końca października.

Na ulicy Reymonta obowiązuje ruch wahadłowy. Wraz z postępem pracy organizacja ruchu będzie zmieniana. Obecne rozwiązanie funkcjonować będzie przez 3 do 4 tygodni. Roboty prowadzi wyłoniona w przetargu firma Drog-Bud Sp. z o. o. w Częstochowie. Remont nawierzchni jezdni (południowej na długości niespełna 716 metrów i na długości prawie 272 m jezdni północnej) wykonany będzie do końca października br. kosztem nieco ponad 2,6 mln zł brutto. Zakres prac obejmuje wymianę warstw konstrukcyjnych drogi, przebudowę chodników i urządzeń odwodnieniowych tego odcinka drogi. Prace remontowe odbywają się pod kontrolą konserwatora zabytków, jako że ul. Reymonta biegnie skrajem zabudowy średniowiecznego miasta.

- reklama -

 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. A w tym artykule nic o religii? Ani słóweczka? Może chociaż kapelan poświęcił początek remontu?

  2. Przed wbiciem pierwszej łopaty specjalny batalion księży – robotników uroczyście odśpiewał Te Deum. Przy dźwiękach Bogurodzicy klerycy przystąpili do frezowania asfaltu. W tym czasie na drugim pasie specjalna procesja biczowników samoudręczała się za powodzenie inwestycji. Podczas przerwy śniadaniowej plac budowy zaszczycił ksiądz biskup, niosąc spracowanym słowo pocieszenia. Przed fajrantem przyjechały 3 autobusy babć z rodziny Radia Maryja i odmówiły różaniec. Na zakończenie ciężkiego dnia pracy odbyło się nabożeństwo majowe, po czym druga zmiana, dotychczas leżąca krzyżem w dormitorium, przystąpiła do egzorcyzmowania dziur w drodze. Wtedy stał się cud, nieszczęśliwi stali się szczęśliwi, ślepi zaczęli widzieć, okaleczonym odrastały członki, łysi owłosieli, kury poczęły nieść jajka-pisanki z nadrukiem podobizny błog. Tadeusza Rydzyka, a autostrada A4 wybudowała się sama. AMEN

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here