
75 nowych miejsc parkingowych powstanie niebawem przy ulicy Cmentarnej w Raciborzu. Parking zlokalizowany będzie po prawej stronie jezdni przy cmentarzu Jeruzalem.
W związku z budową parkingu ulica przy cmentarzu Jeruzalem zostanie poszerzona i przedłużona. W zakres projektu wchodzi również wykonanie nawierzchni przy bocznym wejściu do cmentarza. Nawierzchnia będzie miała warstwy takie same, jak na poszerzeniu i przedłużeniu jezdni. W chwili obecnej miasto szuka wykonawcy tego zadania. Firma, która wygra przetarg będzie musiała wykarczować krzaki, wykonać roboty rozbiórkowe, wykonać nawierzchnię odcinka drogi, cieku oraz wejścia na cmentarz i wykonać nawierzchnię miejsc parkingowych.
W czasie remontu ulica Cmentarna będzie przejezdna, gdyż większość z wykonywanych prac wykonywana będzie poza jezdnią. Koniec remontu zaplanowano na sierpień 2011.
/p/




![Dzień Kobiet z książką. Spotkanie z Danutą Chlupową w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Dzień Kobiet z książką. Spotkanie z Danutą Chlupową w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/danuta-chlupowa.jpg)


![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)






![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)










