Wizyta Mistrza Świata w Raciborzu

0

W zeszły weekend w klubie Łamator odbyło się seminarium z udziałem Mistrza Świata w brazylijskim jiu-jitsu, Mariuszem Linke.

28 i 29 maja gościliśmy w raciborskim klubie brazylijskiego jiu-jitsu "Łamator" mistrza świata w tej dyscyplinie – Mariusza Linke ze Szczecina. Mariusz świetnie spisał się na tegorocznych Mistrzostwach Świata organizacji NAGA i zdobył trzy pasy tej organizacji – w kategoriach 77kg senior NOGI, 79kg senior GI oraz 79kg master GI. Mariusz jest ponadto posiadaczem pierwszego czarnego pasa w Polsce w brazylijskim jiu-jitsu i zarazem najwyższego(2 dan). Do Raciborza przyjeżdżał już wielokrotnie aby prowadzić seminaria szkoleniowe i nadawać nominacje na wyższe pasy.

- reklama -

 

"Z Mariuszem przyjaźnię się już prawie 10lat, a poznałem go na moich pierwszych zawodach BJJ w Krakowie. Walczyliśmy wtedy w jednej kategorii wagowej. Mariusz był pierwszy, a ja czwarty. Od tego czasu Mariusz często do nas przyjeżdża, moi zawodnicy trenują w jego klubie na obozach przed ważnymi zawodami takimi jak np Mistrzostwa Europy,a w każde wakacje spotykamy się na tygodniowym obozie treningowym." relacjonuje trener Tomasz Jabłonka.

 

Seminarium odbyło się w dwóch grupach wiekowych. Dzieci jak pierwsze trenowały z mistrzem, poznały kilka nowych technik a na koniec każdy młody adept brazylijskiego jiu-jitsu mógł powalczyć z Mariuszem. Trening grupy starszej podzielony był na techniki w kimonach (2 treningi) oraz bez kimon(2 treningi). Po każdym treningu następowały nominacje czyli podwyższanie stopni zawodników o wyższe pasy i belki. Mariusz osobiście weryfikował poziom poszczególnych zawodników tocząc z nimi 10minutowe walki. Mistrz bardzo pochwalił poziom raciborskiego klubu, motywował zawodników do dalszej pracy podkreślając, że na równi z treningami ważna jest także nauka.

 

Mariusz spotkał się także z osobą, która bardzo pomaga naszemu klubowi, czyli z panem Grzegorzem Kampką, który w młodości także uprawiał sporty walki. W seminarium uczestniczyli zawodnicy z zaprzyjaźnionych klubów z Katowic, Gliwic, Opola i Kuźni Raciborskiej.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here