MOW z Włocławka wyjechał ze „Złotym Kowadłem”

0

30 maja w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbył się koncert galowy XXV Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Artystycznych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych "Kowadło".

W jubileuszowym festiwalu wzięło udział 145 osób z 12 ośrodków wychowawczych z całej Polski. Wśród nich znalazły się: Trzciniec, Trzebież, Kolonia Szczerbacka, Kolonia Ossa, Mszana Dolna, Samostrzel, Rudy, Sobótka, Włocławek, Lidzbark Warmiński, Łękawa oraz Kuźnia Raciborska.

- reklama -

W ciągu dwóch dni (28-29 maja) komisja w składzie: Jerzy Dębina (przewodniczący), Janusz Nitefor i Anna Jegerska-Michalska przesłuchała 63 podmioty wykonawcze. Zanim wielkiej trójce wręczono Złote, Srebrne i Brązowe Kowadło, jurorzy nagrodzili i wyróżnili uczestników przeglądu, prezentujących rozmaite formy sceniczne.

W kategorii "formy muzyczne – soliści" wyróżnienie przypadło wychowankom z Sobótki za utwór "Dziwny jest ten świat". Miejsce III zajęli Patryk Rapczyński (Lidzbark Warmiński) i Aleksandra Obałek z MOW w Kolonii Szczerbackiej, II – Patrycja Chmielnicka (Kolonia Ossa), a I i Puchar Starosty Raciborskiego otrzymał Adrian Kulawik (Trzciniec). W tej samej kategorii wśród zespołów wyróżniono wychowanków z Kuźni Raciborskiej (grupa Psypały); na miejscu trzecim uplasowała się Sobótka, na drugim ponownie Kuźnia Raciborska (Nie biali, nie czarni), zaś pierwsze miejsce i Puchar Dyrektora MOKSiR przyznano zespołowi z Włocławka.

Wyróżnienie ex aequo w kategorii "formy taneczne" przyznano Młodzieżowym Ośrodkom Wychowawczym w Kolonii Ossie i Kuźni Raciborskiej (Capoeira). Trzecią lokatę uzyskał ośrodek z Samostrzela, na drugiej znalazła się Sobótka, a z pierwszą lokatą i Pucharem Kuratorium Oświaty w Katowicach wyjechali wychowankowie z Trzcińca.

W kategorii "formy teatralne" wyróżniono młodzież z Kuźni Raciborskiej (Mimodram). Trzecie miejsce zajął MOW z Sobótki (Świąteczny czas), na drugim znalazł się Samostrzel, a pierwsze miejsce i Puchar Marszałka Województwa Śląskiego zdobył Trzebież.

Kategoria "kabaret". Tu jurorzy wyróżnili MOW z Łękawy. Trzecia lokata – ex aequo – przypadła Włocławkowi i gospodarzom, czyli Kuźni Raciborskiej, oczko wyżej znalazła się Kolonia Szczerbacka. Niekwestionowanym liderem w tej kategorii – pierwsze miejsce i Puchar Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska – trafił do wychowanków z Rud.

Nagrody przyznano również w kategorii "instruktor" oraz "Osobowość Przeglądu". W tym pierwszym przypadku z Pucharem Dyrektora MOW wyjechał Marcin Głuszyk (Trzebież). Osobowościami zostali natomiast Aleksandra Obałek z Kolonii Szczerbackiej oraz Dawid Czech z Rud.

Ostatnim punktem finału 25. edycji festiwalu było przyznanie statuetek w formie kowadła. Brązowe Kowadło przypadło wychowankom z MOW z Trzebieży, Srebrne ośrodkowi z Sobótki, a Złote powędrowało do rąk młodzieży z Włocławka.

/BaK/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here