„Ścieżki w mieście nadal będę budował z kostki”

11

Prezydent Lenk wolałby, aby ścieżki rowerowe kryto asfaltem, ale zapowiada, że przy ich budowie w mieście ciągle będzie używał kostki betonowej. – Jest ona praktyczniejsze ze względu na konieczność częstych rozbiórek – tłumaczy.

– Jest bardzo dużo infrastruktury technicznej: wodociągowej, telekomunikacyjnej, gazowniczej, itp., przy awarii której często zachodzi konieczność rozbiórki chodnika. Asfalt by się nie sprawdził – tłumaczył prezydent na posesyjnej konferencji prasowej.

- reklama -

 

Urzędnik przyznaje, iż słucha podpowiedzi rowerzystów. Sam chciałby, żeby ścieżki były asfaltowe, i tam gdzie się da, taka nawierzchnia się pojawia. – W centrum jednak, ze względu na wspomniane zagęszczenie sieci technicznych, przeważać będzie kostka bezfazowa – zapowiada.

 

Lenk jest zadowolony z rosnącej ilości ścieżek w mieście: – Już nie zarzucają nam, że nic w tej materii nie robimy, ale  zwracają uwagę na stan ścieżek i materiały, z których je wykonujemy. Broni jednak użycia kostki, która jego zdaniem również zdaje egzamin przy budowie tras rowerowych, jak np. w przypadku tej po wałach. – Sam jeżdżę na rowerze, a koła mam cieńsze niż w rowerach górskich i mi się nie krzywią – komentuje w odniesieniu do hasła tegorocznej Masy Krytycznej.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

11 KOMENTARZE

 1. olek

  Dlaczego ten pan zakłada, że będą częste rozbiórki ścieżek rowerowych.Jasnowidz czy co?[b][/b]
  Ale to fakt, tylko patrzeć jak rozkopią kolejny odcinek nowego chodnika czy jezdni.

 2. Przecież można robić ścieżki rowerowe z asfaltu, jedynie w tych miejscach gdzie przebiegają pod ziemią kable lub rury, wyłożyć kostką betonową. Prezydent woli jednak kłaść kostki na całej długości. Czyżby z powodu znajomości z pewnym panem od kostek?

 3. By zarobić trzeba … robić ! Tak… robić by JAK NAJCZĘŚCIEJ … zarobić. Czyli … partacko ! A nie ,,raz a dobrze,, !

 4. Prezydent to….. i g n o r a n t – techniczny /asfalt szybciej sie ,,dewastuje,, i szybciej się naprawia a obecnie tańszy jest od kostki/ – to po pierwsze, a po drugie przyrzekł ,że bedzie partycypował w pomysłach swoich wyborców i jak się okazało to……kolejne Jego kłamstwo tym razem powyborcze !

 5. beton

  rozebrać i zapmonieć że ktoś kiedyś miał tak idiotyczne pomysły

 6. Czy Pana wypowiedź ma za zadanie coś więcej jak tylko zirytować mieszkańców? Przecież Pana słowa to się do kabaretu nadają?”[color=#4c4c4c; font-size: 12px]Już nie zarzucają nam, że nic w tej materii nie robimy, ale zwracają uwagę na stan ścieżek i materiały, z których je wykonujemy.” Czy [/i]Pan, Panie Prezydencie, oglądał kiedyś komedie typu Alternatywy 4? To była komedia, ale Pan wypowiada podobne słowa, jak widać, zdecydowanie na poważnie. Dlaczego w innych miastach ścieżki betonowe budują? Może uporządkowali sobie te rury pod ziemią, skoro im się opłaca – czemu w takim razie nie uporządkował Pan tych rur i rzewodów jak na cywilizowane miasto przystało. Słuchać można, ale jako nauczyciel Pan wie, że można słuchać jedym uchem a drugim wypuszczać. Bo jak na razie nie widzę by się Pan przejął tymi uwagami, nadal chodzi Panu o statystyki ścieżek rowerowych a Pana działania to kontynuacja antyrowerowej polityki. Widać takie jest PO – zakamuflowana opcja antyrowerowa.[/color]

 7. ~~

  to może tak z piasku budować Panie Prezydencie, rozbiera się jeszcze łatwiej, od razu ulice też z piasku budujmy – pod ulicami też przecież leżą rury. nawet autostrady z piasku zbudujmy, i stadiony. i urzędy !!!

 8. JA

  a czemu wypowiedź jest „będę” – w piewszej osobie ? JA BĘDĘ. Nie samorząd, nie lokalna wspólnota, tylko JA. JA zdecydowałem, bo JA wiem lepiej

 9. To ewidentny symptom zainfekowania wirusem władzy! Tego postępowania ,,nauczył,, się od Tadeusza Wojnara jako swojego promotora. Ten bowiem uważa, co stwierdził publicznie, że w poczatkach swojej władzy i przywództwa też sadził, że demokracja to rządy ludu, ale się z tego wyleczył! Stąd ,,stare demokracje,, przestrzegają kadencyjnośc,i nasza trwać na stanowisku do upadłego! Sam T.Wojnar prezesuje w Nowoczesnej ponad 20 lat a i Przewodniczacy RM jest po raz piąty. To takie odpowiedniki białoruskiej demokracji tej z za miedzy!

 10. Ścieżka z kostki ze wzglęgu na częste rozbiórki? A wyobraź sobie, wielki ekonomisto, że wylanie kawałka asfaltu i rozwalcowanie go jest chyba i tańszym i szybszym i lepszym rozwiązaniem niż kilka osób, które układają kostkę i potem zasypują ją piaskiem, co powoduje ślizgaie się roweru. Jak to powiedział Erazm z Rotterdamu: „Gdy przemawia złoto, elokwencja jest bezsilna”

 11. xxx

  Po co scierzki rowerowe przecierz i tak z nich nie korzystaja bo rowerzystow niema kto nauczyc po co one sa pare mandatow dla przykladu i problem sie sam rozwiarze

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here