
W Szkole Podstawowej nr 18 odbył się VII Powiatowy Konkurs Mitologiczny. Podróż po antycznej krainie zafundowały uczniom Małgorzata Rymarowicz – Głąb oraz Barbara Wróbel.
W imprezie wzięły udział dwuosobowe drużyny z siedmiu szkół: SP-3, SP-4, SP-5, SP-13, SP-15, ZSP w Pawłowie oraz SP-18. Przedstawicielki SP-18 , Wioletta Nowak i Justyna Możejko, uczestniczyły towarzysko, poza konkursem. W pierwszej części uczniowie musieli się zmierzyć z testem składającym się z 25 pytań. Zwyciężczynią tej części konkursu okazała się Julia Śmiełowska ze Szkoły Podstawowej nr 15 . II etap to ciekawe konkurencje sprawdzające wiedzę z zakresu mitologii greckiej: o kim mowa?, mityczne potwory, nić Ariadny, labirynt, greckie muzy,łamigłówkowy Partenon itp.


Ponieważ Grecy byli miłośnikami teatru nie zabrało również mitologicznych scenek, przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Konkurs przebiegał w miłej i sympatycznej atmosferze. Turniejowe zmagania wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 15 w składzie: Julia Śmiełowska, Bartłomiej Chalastra, zdobywając laur zwycięstwa, drugie miejsce zajęła drużyna z SP-13: Natalia Sławek oraz Jacek Nitychoruk, a trzecie reprezentanci SP-3: Aneta Szamara i Tomasz Dudek.


SP18




![Literacka podróż po Włoszech, czyli spotkanie z Gregiem Krupą w Strzesze [ZDJĘCIA] Literacka podróż po Włoszech, czyli spotkanie z Gregiem Krupą w Strzesze](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/greg-krupa-rck-w-punkt.jpg)
![Spotkanie z Mają Adamik w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Spotkanie z Mają Adamik w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/maja-adamik-13.jpg)






![Czy płatności bezgotówkowe to domena wyłącznie młodych? Debata oksfordzka w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Czy płatności bezgotówkowe to domena wyłącznie młodych? Debata oksfordzka w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/i-lo-debata.jpeg)
![Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-dziennikarskie-i-lo.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)
![Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)








