W ZSS propagowali spędzanie czasu bez przemocy

0

6 czerwca w ramach obchodów Dnia Szkoły Bez Przemocy w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu zorganizowano różne formy aktywnego spędzania czasu wolnego, ukierunkowane na przyjaźń, zabawę i zdrową rywalizację.

Uczniowie klas młodszych brali udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Zajęcia pomogły zorganizować uczennice klasy trzeciej Zespołu Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych, które chętnie udzielają się w kole wolontariatu pod opieka mgr Beaty Brzozowskiej w Centrum Kształcenia Ustawicznego. Uczniowie bawili się kolorową chustą Klanzy, uczyli się śpiewać piosenki, grali w przestrzenne gry planszowe.

- reklama -

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

Starsi uczniowie mieli okazję brać udział w slajdowisku o Mauretanii, które prezentował znany globtrotter Leszek Szczasny.  Jest to forma zainteresowania dzieci i młodzieży podróżami, poznawaniem świata, fotografowaniem, przyrodą, poznawaniem innych kultur i tradycji. Taka forma profilaktyki ukierunkowuje zainteresowania młodych ludzi. Zachęca do aktywnego spędzania czasu wolnego.

 

 

 

 

W ramach obchodu Dnia Szkoły Bez Przemocy uczniowie klasy piątej zaprezentowali inscenizację ruchowo – muzyczną pt. ”Gdzie szukać dobroci”, którego scenariusz ułożyli wspólnie z wychowawczynią mgr Joanną Burszyk. Inscenizacja została opracowana na podstawie wiersza Joanny Papuzińskiej pt. „Pytania”.

 

 

 
 
 
 

 

 

 

Chętni uczniowie brali udział w konkursie gier. Udało się wyłonić mistrza gry „Jenga”, „Uno” i mistrza pamięci w grze „memory”.

 

 

 
 
 
 

 

 

 

Odbyło się również ognisko integracyjne zorganizowane przez mgr Jadwigę Dębinę i mgr Jarosława Matuszczaka. Organizatorkami przedsięwzięcia były mgr Ewa Strzelczyk i mgr Anna Kuska – Woch.

 

ZSS

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here