Konkurs Sławni Polacy, Ślązacy, raciborzanie rozstrzygnięty

0

Rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs "Sławni Polacy, Ślązacy, raciborzanie". Pierwsze miejsce przypadło Anecie Kalembie z Rud za biografię księdza Rośka napisaną w formie listu do babci.

Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkolno Przedszkolny nr 3. Prace na konkurs uczniowie mogli nadsyłać od lutego do maja 2011 roku. Dziś w urzędzie miasta Ludmiła Nowacka zastępca prezydenta Raciborza gościła laureatów konkursu, którzy przybyli z nauczycielami i swoimi rodzicami. I miejsce otrzymała Aneta Kalemba z ZSO w Rudach, II miejsce Wiktoria Koczwara SP 1, III miejsce przypadło Karolinie Kozińskiej z ZSO oraz Paulinie Reichel z ZS Pietrowice Wielkie.

- reklama -

 

To ksiądz Jan Rosiek dyrektor ds. odbudowy Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego Diecezji Gliwickiej w Rudach był natchnieniem dla zwyciężczyni w konkursie. W formie listu do babci Aneta Kalemba napisała biografię księdza. Zapytana o wybór postaci, odpowiada: – Długo nie miałam pomysłu o kim chciałabym napisać i tak pewnego razu, uczestnicząc we mszy oświeciło mnie i dokonałam wyboru. Jak widać był to strzał w dziesiątkę , bowiem praca zdobyła I nagrodę.

 

UM

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here