Oswajali ortografię z poradnią

1

"Oswajanie ortografii" to tytuł konkursu, który wspólnie z urzędem miasta zorganizowała Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna. Dyplomy dziś otrzymali uczniowie za systematyczną i dokładną pracę w zmaganiu z ortografią oraz wykonanie pracy plastycznej.

Przed rozdaniem dyplomów Danuta Hryniewicz dyrektor poradni przypominała uczniom o sławnych ludziach, którzy byli dyslektykami. – Dysfunkcja nie przeszkodziła im w osiągnięciu zawodowych sukcesów. Byli nimi m.in. Hans Christian Andersen, Alexander Graham Bell, Winston Churchill, Leonardo da Vinci, Walt Disney, Thomas Edison, Albert Einstein, wymieniała Danuta Hryniewicz.

- reklama -

 

Pani Elżbieta Wdowiak koordynator konkursu w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej podkreśliła, że cieszy ją zaangażowanie nauczycieli w pracę z dyslektykami. Przypomniała czym jest dysleksja. – Jest wysepką trudności na oceanie możliwości i umiejętności. Dyslektycy to uczniowie, którzy maja wiele wspaniałych cech. Przede wszystkim wytrwałość. A nauczenie się poprawnego pisania to ta wysepka.

 

 

 

 

 

Do konkursu przystąpiły 32 osoby. Wymogi spełniło 27 osób. Wśród nich jest 24 uczniów szkół podstawowych i trzech gimnazjów. Większość chłopców, których, dysortografia częściej dotyka. Pierwszy etap konkursu to ćwiczenia związane z poprawą nad pisownią. Końcowy etap, najbardziej rzucający się w oczy to praca plastyczna czyli przedstawienie aortografii w plastyce.

 

Ludmiła Nowacka zastępca prezydenta Raciborza podkreśliła, że profesorowie wyższych uczelni bardzo doceniają studentów – dyslektyków. – Ci, którzy nauczyli się pracować ze swoimi słabościami są wspaniałymi, konsekwentnymi studentami. Wyróżnia ich ciężka praca, co w przyszłości daje efekty w zdobytej wiedzy. Ten konkurs nie funkcjonuje tylko dla nagród i wyróżnień ale przede wszystkim po to, by dzieci przygotować do życia, bowiem pamiętajmy, że ortografię możemy oswoić.

 

Dziś wyróżnienia otrzymali: za umiejętność pracy w zespole: Konrad Urbańczyk, Maciej Łużycki. II miejsce zajęła Sabina Jasny. I miejsce otrzymała Paulina Suchanek. Było również specjalnie wyróżnienie dla Specjalny. Dyplom otrzymała pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 13 pani Dorota Jańska za inspirowanie uczniów i udzielanie pomocy oraz wsparcia. Warto nadmienić, że co roku najwięcej zgłoszeń do konkursu jest właśnie z SP 13.

 

Szkoła, która została wytypowana do zdobycia pucharu za minimalizowanie ograniczeń oraz bycie przyjazną placówką uczniom z dysortografią to Szkoła Podstawowa nr 13. Dziś puchar zostaje w szkole na stałe, bowiem jak wytłumaczyli organizatorzy, regulamin konkursu mówi, że jeżeli jedna placówka trzy razy pod rząd zajmie I miejsce, to zatrzymuje puchar u siebie na stałe.

 

UM

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here