POWER – GEN Europe po raz dziewiętnasty

0

Prawie 15 tys. uczestników wzięło udział w tegorocznej edycji  POWER-GEN Europe 2011, która odbyła się w dniach 7-9 czerwca. Była to rekordowa liczba uczestników, a wśród nich nie zabrakło raciborskiej firmy RAFAKO.

POWER-GEN Europe to największa na świecie  impreza konferencyjno-wystawiennicza związana z szeroko pojętą branżą energetyczną. RAFAKO w POWER-GEN Europe uczestniczy regularnie od 1993 r. Wydarzenie to odbywa się w różnych miastach europejskich. Gospodarzem tegorocznej edycji imprezy już po raz czwarty był Mediolan, uznawany za jedną z najlepszych lokalizacji ze względu na mocno uprzemysłowioną północ Włoch.

- reklama -

 

Targi odwiedziły tłumy gości nie tylko z Europy, ale również z krajów Bliskiego Wschodu, z Azji, a nawet Afryki.  Impreza składa się z konferencji poruszających aktualne trendy i wyzwania stojące przed energetyką oraz wystawy, podczas której firmy prezentują swoje wyroby i osiągnięcia technologiczne. Jak co roku, stanowisko RAFAKO cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. – Niemal bez przerwy mieliśmy tłumy gości. Nasze stanowisko obsługiwało wiele osób, w tym przedstawiciele zarządu, kierownictwa firmy, biur handlowych i projektowych z Raciborza i Pszczyny a i tak zdarzało się, że zainteresowani musieli poczekać, żeby z nami porozmawiać  – mówi Piotr Karaś, dyrektor Biura Marketingu, Postępu Technicznego i Rozwoju Technologii w RAFAKO S.A.  

 

Firma z Raciborza miała również swój udział w części konferencyjnej. Referat na temat odsiarczania wygłosiła Paulina Małkiewicz z Zespołu Pracowni Projektowych IOŚ. Piotr Karaś poprowadził natomiast sesję konferencji poświęconą redukcji tlenków azotu. Na konferencji poruszane były ponadto wzbudzające wiele kontrowersji w ostatnim czasie tematy redukcji CO2. Rozmawiano także o nowych regulacjach unijnych. Pojawiły się również kwestie energetyki atomowej po dramatycznych wydarzeniach w elektrowni w Japonii. – Na konferencji Power -Gen jest sporo tematów związanych z polityką energetyczną, polityką państw a także ekonomią. Oprócz tego są referaty poświęcone ściśle technice, nowym technologiom energetycznym i ochrony środowiska – dodaje Piotr Karaś.

 

Dużą popularnością cieszyła się debata prowadzona przez dziennikarza Stephena Sackura. Jej uczestnicy próbowali odpowiedzieć na pytanie, czy energetyka może realizować cele europejskiej polityki. Po raz pierwszy debata była transmitowana na żywo w internecie, dzięki czemu mogli wziąć w niej udział uczestnicy z tak odległych krajów jak np. Singapur, RPA czy Australia.

 

Jak podkreślają uczestnicy targów, stale rosnąca popularność imprezy spowodowana jest chęcią poznania najnowszych osiągnięć w dziedzinie biznesu, technologii i polityki w momencie gwałtownych zmian w sektorze wytwarzania energii. – Czasy, kiedy na targach podpisywało się kontrakty, dawno minęły. Obecnie służą one głównie nawiązywaniu i podtrzymywaniu kontaktów, utrwalaniu wizerunku firmy oraz są platformą wymiany doświadczeń, poglądów i opinii na palące problemy branży, chociaż rozmów na temat konkretnych bieżących i planowanych projektów również było sporo. Poznajemy tam również firmy, które chciałyby nawiązać współpracę z RAFAKO jako odbiorcą ich produktów i usług, czyli potencjalni poddostawcy a także firmy, które mają do rozwiązania jakiś problem techniczny i zwracają się z tym do naszych specjalistów. Podsumowując, musielibyśmy odbyć naprawdę wiele delegacji, żeby osiągnąć ten sam cel, który osiągamy wyjeżdżając tylko na Power Gen Europe – kończy Piotr Karaś.

 

am

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here