Najkorzystniejszy wybór domu

0

Podwójne dofinansowanie do układów słonecznych. Budowa tradycyjnego domu zgodnie z  normami z piwnicą, tradycyjnymi kominami i wentylacją to rozrzutność  prowadząca do domu o niskim komforcie i dużym zużyciu energii.

Artykuł sponsorowany

- reklama -

 

Firma Lady W Energooszczędne Systemy Grzewcze głównie zajmuje się doborem, kompletowaniem i montażem instalacji grzewczych, słonecznych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych ich uruchamianiem i serwisowaniem (domy i inne obiekty). Firma posiada uprawnienia do sporządzania Świadectw Charakterystyki Energetycznej Budynków numer MI/ŚE/1882/2009 (www.mi.gov.pl). Darmowe doradztwo budowlano-energetyczne pozwoli zbudować komfortowy dom zużywający o połowę mniej energii za takie same pieniądze.

 

Budowa tradycyjnego domu zgodnie z obowiązującymi normami cieplnymi  z piwnicą, tradycyjnymi kominami i wentylacją to rozrzutność finansowa prowadząca do domu o niskim komforcie i dużym zużyciu energii. Taki dom wybudowany zgodnie z obowiązującymi przepisami jest zimny i z dużą ilością mostków ciepła. Poprawianie takiego domu w stanie surowym zamkniętym pod względem budowlanym jest praktycznie niemożliwe a  montaż instalacji jest utrudniony. W tym domu trzeba zastosować kocioł o wyższej mocy zużywający znacznie więcej paliwa a montaż rekuperatora i GWC staje się utrudniony lub wręcz niemożliwy, a wybudowane kominy często są zbędne. Obecnie kotły, rekuperatory są bardzo ciche, estetyczne i często montowane są w pomieszczeniach razem z pralką i które to pomieszczenie pełni często rolę suszarni.

 

Jeżeli dom jest prawidłowo ocieplony, a mostki ciepła zlikwidowane, to w nisko energetycznym domu wentylacja mechaniczna z wysoko sprawnym 90-95 proc. rekuperatorem staje się nieodzowna. Również instalacja solarna jest bardzo korzystna szczególnie, że jest często podwójnie dofinansowywana, jak to ma miejsce w Raciborzu i Pietrowicach Wlk. Taką darmową w 2/3 ilości ciepłą wodę można zastosować również do zmywarek i pralek. W Raciborzu jest 40 proc. dofinansowania do układów słonecznych oraz 45 proc. dofinansowania do pozostałej kwoty z Banku Ochrony Środowiska realizowane w Raciborzu przez Bank Spółdzielczy. Firma Lady W przygotowuje niezbędne dokumenty do takiego wniosku w tym projekt instalacji solarnej. Racibórz dofinansowuje w 60 proc. również zmianę kotła na bardziej ekologiczny w programie PONE, w którym firma bierze udział.

 

Podobny program w Pietrowicach jest nawet bardziej zachęcający. Lady W zachęca do montażu kotłów gazowych. Węgiel, a szczególnie ekogroszek do pieców z podajnikiem, jest coraz droższy, a wprowadzane opłaty za emisję CO2 nie wróżą dla węgla nic dobrego. Piec węglowy daje dużo zanieczyszczeń i wymaga praktycznie codziennej obsługi. Wysoka cena węgla oraz nieunikniona conajmniej dwukrotna  obniżka ceny gazu spowoduje w najbliższych latach masowe przejście z ogrzewania węglowego na ogrzewanie gazowe. Ogrzewanie gazowe będzie tańsze od ogrzewania węglowego.  Firma 3Legs Resources wykonując odwiert poziomy w pokładzie łupków bitumicznych domknęła proces próbny i otworzyła drogę do przemysłowego i masowego wydobywania gazu z łupków bitumicznych.

 

Pokłady łupków ciągną się od Morza Bałtyckiego po Lublin.  Również na Niżu Polskim  blisko Poznania firma Aurelian Oil i Gas po wykonaniu odwiertu poziomego w czerwonym spągowcu i jego szczelinowaniu przeprowadziła w marcu test wydobywczy otwierając drogę do powszechnego zastosowania przemysłowego. Pozwoli to rocznie na wydobywanie 150-200 mld m3 gazu przez minimum kilkadziesiąt lat przy naszych obecnych potrzebach rzędu 14 mld m3. Koszty wydobycia gazu szacuje się na 0,2 zł/m3 co przy ogromnej podaży spowoduje obniżenie ceny gazu z obecnych 2,0 zł/m3 do 0,8-1,0 zł/m3. Koszt wydobycia może być jeszcze niższy ponieważ polskie łupki bitumiczne mają strukturę bardziej wydajną, bo są kruche. Polskie pokłady łupków są kilkukrotnie grubsze od amerykańskich. Nie tylko w Rudniku na nowym osiedlu będzie gaz za dwa lata. W najbliższym okresie gaz trzeba będzie doprowadzić do każdej miejscowości.

 

Gminy powinny wykorzystać coraz wyraźniej rysującą się perspektywę masowego przejścia na ogrzewanie gazowe, co przyczyni się również do znacznej poprawy czystości naszego środowiska. W powiatach bardzo duże znaczenie nabierze kogeneracja gazowa, czyli wspólne wytwarzanie prądu i ciepła z dużą sprawnością przy minimalnej emisji CO2.   Firma Lady W poleca wypuszczoną niedawno na rynek gazową kondensacyjną centralę solarną CSZ firmy WOLF (zdjęcie obok), gdzie w jednej estetycznej obudowie zmontowano:                                                  

 

– gazowy kocioł kondensacyjny o mocy od 3,6kW do 20,5 kW,  

– zasobnik solarny 310 litrów z dwoma dużymi wężownicami, 

– układ słoneczny  (część znajdująca się w kotłowni).  

 

Stosunkowo niewielkim kosztem można otrzymać urządzenie o sprawności 110 proc. i rozwiązujący sprawę centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, natomiast układ solarny daje darmową ciepłą wodę (2/3 ilości), co zapewnia niski koszt i wysoki komfort jej użytkowania.

 

Zapraszamy do naszej firmy codziennie od 8.00 do 16.00 (300 m za cmentarzem Jeruzalem). Istnieje możliwość umówienia się w naszej firmie lub poza nią po godz. 16.00 i w soboty.

 

LADY  W

Energooszczędne Systemy Grzewcze

Racibórz ul. Ocicka 157

tel. 32454-61-62

 

 

mgr inż. JERZY  WITKOŚ

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here