Raciborski akademik czeka gruntowny remont

0

Prawie 2 mln zł kosztował będzie remont Domu Studenta nr 1 przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu . Wykona go firma Borbud z Raciborza.

W przetargu udział wzięło 5 firm. Dwie z nich złożyły podobne oferty. Ostatecznie jednak przetarg wygrała firma Borbud, która za remont akademika otrzyma 1 991 915,31 zł brutto. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie układu pomieszczeń – wyburzenie części ścian działowych i nośnych, murowanie nowych ścianek, przemurowania istniejących otworów i wykonanie nowych, rozbiórka komina dawnej kotłowni, częściowa rozbiórka stropów z płyt kanałowych, uzupełnienie stropów, wprowadzenie nowych pionów wentylacji grawitacyjnej. Po remoncie zmniejszy się liczba pokoi, natomiast zwiększy ilość łazienek. Remont o którym mowa wyżej to dopiero pierwszy krok do całkowitej modernizacji akademika.

- reklama -

W późniejszym czasie Dom Studenta nr 1 zostanie dostosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W celu umożliwienia osobom niepełnosprawnym dostępu na parter i poszczególne piętra wybudowany zostanie nowy dźwig osobowy wewnątrz budynku. W pomieszczeniach piwnicy obiektu zaprojektowano min. pralnię, suszarnię oraz szwalnię do dyspozycji studentów. Przewidziane jest również zaadoptowanie nieczynnej kotłowni na pomieszczenia rekreacyjne dla studentów (siłownia, sala gier). Zaplanowano również modernizację recepcji budynku wraz z pomieszczeniami biurowymi. Sala TV zostanie powiększona i odgrodzona drzwiami. Węzły sanitarne mieszczące się na parterze zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pozostałe pomieszczenia na parterze zostaną w całości (z wyłączeniem stołówki studenckiej) zaadaptowane na pokoje gościnne.

Na kondygnacjach I-IV zaprojektowano:1 moduł mieszkalny przystosowany dla osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku, 1 pokój cichej nauki, 1 schowek porządkowy, 1 pomieszczenie serwerowni. Istniejące pokoje mieszkalne zostaną przebudowane na moduły mieszkalne (dwupokojowe) z własnym węzłem sanitarnym, przedpokojem (strefa wejściowa) i aneksem kuchennym wyposażonym w zlewozmywak, lodówkę, kuchenkę elektryczną dwustanowiskową i szafki kuchenne. Węzły sanitarne będą zlokalizowane przy ścianach zewnętrznych budynku. W pokojach mieszkalnych przewidziana jest instalacja TV, telefoniczna oraz sieci internetowej.

Zobacz TUTAJ projekt Domu Studenta nr 1 przy PWSZ w Raciborzu

 

Poczytaj magazyn PWSZ Eunomia i dowiedz się co słychać u raciborskich studentów. 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here