Zaproszą do aquaparku dzieci z rodzin zastępczych

0

29 dzieci z powiatu raciborskiego , przebywających w rodzinach zastępczych, weźmie udział w programie "Zabawa w wodzie – inspiracją do nauki". Program realizowany jest przez Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych "Przyjazny Dom".

Głównym celem projektu pn. "Zabawa w wodzie – inspiracją do nauki" jest pomoc dzieciom przebywającym w zawodowych rodzinach zastępczych powiatu raciborskiego . Wychodząc naprzeciw potrzebom zdrowotnym dzieci, które w większości mają wady ruchu i postawy, planowane jest zorganizowanie zajęć rehabilitacyjno – ruchowych w wodzie, połączone z nauką pływania. Celem wszystkich działań, które będą realizowane jest zadbanie o poprawną sylwetkę dzieci poprzez zabawy ruchowe z elementami nauki pływania mające na celu oswojenie z wodą podopiecznych rodzin zastępczych, którzy na co dzień nie mają możliwości korzystania z basenu. Zajęcia odbywać się będą w parku wodnym w Tarnowskich Górach.

- reklama -

Na pomysł organizacji tego projektu wpadło Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych "Przyjazny Dom" z Kuźni Raciborskiej, które na jego realizację otrzymało 10 000 zł z Fundacji Świętego Mikołaja. Stowarzyszenie, podobnie jak fundacja zajmuje się między innymi ochroną praw dziecka, propagowaniem idei rodzicielstwa zastępczego, obroną interesów rodzin zastępczych oraz poradnictwem. Jego członkowie zwrócili się także o wsparcie finansowe projektu do starosty raciborskiego Adama Hajduka .

Do udziału w projekcie "Zabawa w wodzie – inspiracją do nauki" zaproszonych zostało 29 dzieci z terenu powiatu raciborskiego , będących podopiecznymi zawodowych rodzin zastępczych. W jego realizacji wezmą również udział ich opiekunowie. Wszystkie dzieci będące adresatami projektu posiadają wskazanie lekarskie do korzystania z zajęć rehabilitacyjno – ruchowych w w wodzie.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here