Za żłobek nawet trzy stówy miesięcznie

9

150 zł miesięcznej opłaty stałej i 7 zł dziennie za wyżywienie – tyle wkrótce zapłacą rodzice za pobyt ich pociech w raciborskim żłobku. Po zsumowaniu daje to ponad 300 zł miesięcznie.

Projekt uchwały podwyższającej opłaty za pobyt dzieci w żłobku trafił właśnie pod konsultacje społeczne na stronie BIP raciborskiego urzędu miasta. Zgodnie z jej treścią miesięczna opłata (dawniej nazywana "opłatą stałą") za pobyt dziecka w placówce pozostanie na niezmienionym poziomie i wyniesie 150 zł za pierwsze dziecko oraz 125 za każde następne. Takie stawki rada miasta przyjęła w styczniu br. Podwyższona zostaje natomiast dzienna stawka żywieniowa. Dotychczas wynosiła ona 4,5 zł, po zmianach jej maksymalna wysokość wyniesie 7 zł za każdy dzień roboczy miesiąca. Zakładając, że rodzice zapłacą najwyższą stawkę za wyżywienie, a dziecko nie opuści w miesiącu ani jednego dnia, miesięczny koszt pobytu wyniesie ok. 300 zł.

- reklama -

 

Uchwała wprowadza ponadto opłatę za każdą rozpoczętą godzinę pobytu ponad 10 godzin dziennie. Zgodnie z zapisami w statucie Żłobka, pobierana będzie w wysokości 10% ustalonej miesięcznej opłaty czyli 15 zł lub 12,50 zł za każdą rozpoczęta godzinę.

 

/ps/

 

 ———————-

Reklama:

 

Raciborski Katalog Firm – największa internetowa baza firm Raciborza i okolic.
Sprawdź, czy Twoja firma już się tu znajduje.
Dodaj bezpłatny wpis do Raciborskiego Katalogu Firm !

www.firmy.raciborz.com.pl – Poleć znajomym!

Katalog Firm oferuje również płatne formy prezentacji Twojej firmy, m.in. graficzna prezentacja firmy , wyróżnienia w branżach. Jesteś zainteresowany?  Skontaktuj się z nami! – tel. 32 414 90 30
lub mail: [email protected]   [email protected]

Prezentacja w Internetowym Katalogu firm – to najtańsza a zarazem skuteczna reklama internetowa.

- reklama -

9 KOMENTARZE

  1. Chyba ich po*ebało. Dopiero co podnieśli stawkę stałą o 30 zł, a teraz stawkę żywieniową i to z grubej rury o prawie 50%! Ciekawe jakie przełożenie będzie to miało na jakość i ilość jedzenia. Pewnie robią to po to, żeby większe zainteresowanie wzbudzały prywatne żłobki.

  2. Popieram wkurzonego …..brawo!!!! tez tak uważam .Miałem małe dzieci to musiałem je utrzymać i wyżywić sam.Żadna opieka społeczna mi nie pomogła.Teraz są dorosłe.Jak ja mogłem, to inni też niech zapewnią byt swoim dzieciom.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here