Kompostownia ruszy w sierpniu

0

Kompostownia , której budowa już się zakończyła, w sierpniu rozpocznie działanie. Wraz z jej uruchomieniem ruszy także program odbioru odpadów biodegradowalnych.

Prace związane z realizacją projektu „Rozbudowa systemu gospodarki odpadami w gminach powiatu raciborskiego poprzez budowę w Gminie Miasta Racibórz kompostowni odpadów” rozpoczęły się w roku 2007. Budowa natomiast rozpoczęła się trzy lata później. 11 kwietnia 2011 roku, po przeprowadzeniu procedury przetargowej, Miasto Racibórz podpisało umowę na dostawę maszyn i urządzeń technologicznych stanowiących wyposażenie technologiczne kompostowni odpadów. Był to ostatni etap budowy kompostowni, która zacznie działać z początkiem sierpnia. W międzyczasie zorganizowano także szkolenie z zakresu obsługi dostarczonych maszyn.  Kompostownia zajmuje powierzchnię 1,8 ha, a koszt jej budowy wyniósł 1,23 mln euro. 27 lipca Urząd Miasta zaprosi do kompostowni gości, aby dokładnie pokazać i wyjaśnić jej działanie. Po obiekcie gości oprowadzi wiceprezydent Wojciech Krzyżek oraz Władysław Konopka. Zaplanowano również konferencję, która odbędzie się w Urzędzie.

- reklama -

Wraz z uruchomieniem kompostowni ruszy także program odbioru odpadów biodegradowalnych (tylko zielonych, np. skoszona trawa. Odpadów kuchennych jak resztki żywności program nie obejmuje). Odpady trafią do kompostowni, mieszkaniec za wywóz zapłaci 4 zł od kubła, w zamian dostanie worek kompostu. W ten sposób gmina chce zapewnić sobie odpowiednią ilość odpadu do przerobienia, zgodnie z wymogami ustawy śmieciowej, nakładającej na samorządy jako właścicieli śmieci wymóg oddzielenia odpadów biodegradowalnych na ustalonym poziomie.

/p/

 

 ———————-

Reklama:

 

Raciborski Katalog Firm – największa internetowa baza firm Raciborza i okolic.
Sprawdź, czy Twoja firma już się tu znajduje.
Dodaj bezpłatny wpis do Raciborskiego Katalogu Firm !

www.firmy.raciborz.com.pl – Poleć znajomym!

Katalog Firm oferuje również płatne formy prezentacji Twojej firmy, m.in. graficzna prezentacja firmy , wyróżnienia w branżach. Jesteś zainteresowany?  Skontaktuj się z nami! – tel. 32 414 90 30
lub mail: [email protected]   [email protected]

Prezentacja w Internetowym Katalogu firm – to najtańsza a zarazem skuteczna reklama internetowa.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here