Raciborzanie o Raciborzu II

0

– W Raciborzu nie podobają mi się drogi rowerowe, które tak na dobrą sprawę prowadzą donikąd. Mamy basen na Oborze, który jest malutki, przeludniony i leży na skraju miasta- mówi Dorota Kudla.

Brakuje tutaj miejsca do popływania, gdzie rzeczywiście można by się poruszać, na Oborze można co najwyżej postać w wodzie w stroju kąpielowym- nic poza tym. Jestem kierowcą i śmiało mogę stwierdzić, że ciężko się po Raciborzu przemieszczać. Co prawda ostatnimi czasy widać remonty i drogi, które się budują, co bardzo cieszy. Pozamykano wiele klubów, nie wiem dlaczego i jak to się stało. Wiem tylko, że w naszym mieście nie brakuje studentów, którzy marzą o imprezach. Mamy piękny rynek, ale za cichy i za spokojny. Raz na jakiś czas odbywa się koncert, ale właśnie… tylko raz na jakiś czas. Nie ma inwestycji w kulturę, a nie ukrywam, że przydało by się więcej event’ów, żeby ściągnąć do naszego pięknego miasta ludzi z innych stron. Kiedy przyjeżdżają do mnie znajomi biorę ich na Oborę. Spacerujemy sobie wśród zieleni. Podoba mi się to miejsce i jestem dumna, że Racibórz inwestuje w parki, zieleń i naturę. Jednym z moich ulubionych miejsc jest na pewno wcześniej wspomniana Obora, Arboretum i Łężczok. Wspomnienie z Raciborza? Hmm… Na pewno liczne zabawy, bo wychowałam się w tym mieście i tutaj dorastałam. Przeprowadziłam się na wieś dużo, dużo później. Wydarzenie, które kojarzy mi się z tym miastem to plac zabaw, nieskończone przekomarzanie się ze starszymi kolegami, gonitwy dookoła huśtawek i oczywiście, jak na małą dziewczynkę przystało- pierwsza miłość.

- reklama -

 

Dorota Kudla, lat 21, absolwentka Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, obecnie studentka „Budownictwa” na CKI w Rybniku.

 

oprac./JAP/

 

 ———————-

Reklama:

 

Raciborski Katalog Firm – największa internetowa baza firm Raciborza i okolic.
Sprawdź, czy Twoja firma już się tu znajduje.
Dodaj bezpłatny wpis do Raciborskiego Katalogu Firm !

www.firmy.raciborz.com.pl – Poleć znajomym!

Katalog Firm oferuje również płatne formy prezentacji Twojej firmy, m.in. graficzna prezentacja firmy , wyróżnienia w branżach. Jesteś zainteresowany?  Skontaktuj się z nami! – tel. 32 414 90 30
lub mail: [email protected]   [email protected]

Prezentacja w Internetowym Katalogu firm – to najtańsza a zarazem skuteczna reklama internetowa.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here