Czyny rodzą się z marzeń

0

O zespole pałacowo-parkowym w Wojnowicach rozmawiamy z jego właścicielem, Zbigniewem Woźniakiem. Zobacz zdjęcia

Redakcja: Co nowego dla tego pięknego obiektu przyniósł rok 2011? Czy ktoś, kto odwiedzi pałac po rocznej przerwie zobaczy "gołym okiem" jakieś zmiany ?

- reklama -

Zbigniew Woźniak: Mówiąc o dostrzeganiu "gołym okiem" ma pani zapewne na myśli materialne przejawy naszej działalności. W tej dziedzinie zrobiliśmy w ostatnim roku bardzo wiele, zarówno w parku, jak i budynku. Jeżeli chodzi o park, to mogę powiedzieć z czystym sumieniem, ale i niekłamaną satysfakcją, że wreszcie, po ośmiu latach doszliśmy z nim do ładu. Park, to nie budowa. Tutaj na niewiele zda się sprzęt ciężki, bo sam tylko wjazd dużą maszyną zrobiłby więcej złego niż dobrego. Tak więc wykonaliśmy mrówczą pracę oczyszczenia parku ze wszystkiego, co znalazło się w nim w wyniku wieloletnich zaniedbań, bądź też na skutek "oszczędności" w wywożeniu gruzu, śmieci, karczowaniu starych pni i korzeni itp. Dokonaliśmy też wielu nasadzeń roślin, krzewów i drzew, i oczywiście zabiegów pielęgnacyjnych. Teraz ten teren  sprawia wygląda jak naprawdę zadbany park. Niemniej niektóre przyrodnicze rany muszą się zasklepiać kilka lat, a w tak dużym obiekcie codzienna praca ogrodnika zaczyna być widoczna dopiero po kilku latach, ale chyba już ten czas się dopełnił. Ozdobą parku są nie tylko stare, ciekawe drzewa, ale i staw, głazy, aleja  rododendronów, aleja róż… Przybyło też parę aranżacji parkowych.  Bardzo dobrze komponuje się z całością nasza zagroda z danielami, owcami i kozami, które są ulubieńcami nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Wiedzieć też trzeba, że w parku żyje dziko sporo gatunków zwierząt, przede wszystkim wiele gatunków ptaków.

 

 

 

R.: A co zmieniło się w budynku?

Z.W.: Budynek też bardzo zyskał, bo wymieniliśmy wszystkie okna, a w naszym przypadku wszystkie, to 120, powiększyliśmy salę weselną, od nowa zaaranżowaliśmy wystrój sal, przebudowaliśmy kuchnię. Cały czas trwają jakieś prace, przybywa też ciekawych elementów wystroju, a i nasze muzeum zyskało szereg nowych  eksponatów.  

R. To, o czym pan mówi, da się zauważyć, jak pan wcześniej powiedział "gołym okiem"…

Z.W.: Najważniejsze jednak jest to, czego nie widać, ale "się dzieje". Poszerzyliśmy radykalnie naszą ofertę. Oczywiście, nadal będziemy robić wesela i imprezy okolicznościowe, ale teraz zamierzamy również realizować  duże festyny dla firm, pikniki i imprezy integracyjne . W dzisiejszych czasach ludzie ciężko pracują i taka forma uhonorowania przez pracodawcę ich wysiłków w postaci rozrywki na wolnym powietrzu jest coraz powszechniejsza. Po co jednak jechać kilka godzin np. do Ustronia czy jeszcze dalej? Tylko po ty, by się pobawić z rodzinami, czy"zaszaleć" ze współpracownikami, lub kontrahentami, skoro "pod ręką" jest odpowiedni obiekt, nie dość że piękny, to jeszcze odpowiednio duży. W sumie, wśród tych sprawdzonych ośrodków w tradycyjnie turystycznych miejscowościach, mało który obiekt ma wielkość kilku hektarów, jaką my dysponujemy. Możemy zorganizować naszemu klientowi praktycznie każdą atrakcję, jaką już gdzieś widział, albo jakiej zapragnie. Chce bungee, to będzie bungee. Ścianka wspinaczkowa – dlaczego nie. A może walki sumo (w specjalnych dmuchanych skafandrach) – i to nie jest problemem. Żartujemy sobie tyko, że kłopot mógłby być na miejscu jedynie ze zorganizowaniem  raftingu, czyli spływu rwącą rzeką, ale jak sobie jakiś klient tego zażyczy, to się wtedy będziemy martwić… W końcu chcieć, to móc, a czyny rodzą się z marzeń, które są przecież nieograniczone…

 

 

R.: Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia.

 

Ze Zbigniewem Woźniakiem rozmawiała Wanda Gozdek

 ———————-

Reklama:

 

Raciborski Katalog Firm – największa internetowa baza firm Raciborza i okolic.
Sprawdź, czy Twoja firma już się tu znajduje.
Dodaj bezpłatny wpis do Raciborskiego Katalogu Firm !

www.firmy.raciborz.com.pl – Poleć znajomym!

Katalog Firm oferuje również płatne formy prezentacji Twojej firmy, m.in. graficzna prezentacja firmy , wyróżnienia w branżach. Jesteś zainteresowany?  Skontaktuj się z nami! – tel. 32 414 90 30
lub mail: [email protected]   [email protected]

Prezentacja w Internetowym Katalogu firm – to najtańsza a zarazem skuteczna reklama internetowa.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here