Jeden kandydat na dyrektora Mechanika

4

W piątek 29 lipca upłynął termin składania ofert w konkursie na dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu. Do konkursu przystąpił jeden chętny na objęcie stanowiska.

Przed upływem przewidzianego terminu do starostwa powiatowego wpłynęła tylko jedna oferta. Na razie nie wiadomo oficjalnie kto jest kandydatem, gdyż z otworzeniem koperty z kandydaturą trzeba poczekać, aż powołana zostanie komisja konkursowa. Zarząd powiatu ma podjąć decyzję w sprawie jej powołania we wtorek. W składzie komisji znajdą się m.in. przedstawiciele związków zawodowych czy kuratorium, ale na jej zebranie trzeba będzie poczekać przynajmniej do przyszłego tygodnia. Spowodowane jest to faktem, że odpowiedzialny w starostwie za sprawy edukacyjne wicestarosta Andrzej Chroboczek, a także kierująca referatem edukacji Danuta Miensopust, przebywają na urlopach.

- reklama -

Przypomnijmy, konkurs został ogłoszony po tym, jak dwoje nauczycieli ZSM zgłosiło skargę na działalność dyrektora Sławomira Janowskiego .  Komisja rewizyjna rady powiatu rozpatrująca skargę uznała większość zarzutów za bezzasadne. Zastrzeżenia radni zgłosili jedynie w stosunku do pomijania przez dyrektora zdania rady pedagogicznej w istotnych zagadnieniach dotyczących działalności szkoły.

 

Zarząd powiatu podjął wówczas decyzję, że dyrektor nie zachowa swojego stanowiska na drodze powierzenia mu go na kolejną kadencję. Jeśli dalej chce rządzić szkołą, musi poddać się weryfikacji, jaką jest konkurs. – Chcemy uświadomić dyrektorowi, że w szkole oprócz niego jest również rada pedagogiczna, która zgodnie z prawem ma pewne kompetencje i trzeba liczyć się z jej zdaniem – uzasadnił  starosta Adam Hajduk podczas czerwcowej sesji rady powiatu.

 

/ps/

 

czytaj także: Mobbing w Mechaniku? Pracownicy skarżą się na dyrektora

                      Zarzuty oddalone, ale dyrektor musi poddać się weryfikacji

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

4 KOMENTARZE

  1. ??

    czy już ktos wie, kim jest ten JEDEN JEDYNY?

  2. Lech

    Cyt. L. Wałęsy ” nie chcem ale bedem musiał”, no bo kto inny? Problemy jakie były takie będą nadal!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here