Raciborscy pielgrzymi ranni? – auto wjechało w pątników

22

Jedenaście osób idących w opolskiej pielgrzymce do Częstochowy zostało rannych po tym, jak kierowca skody fabii uderzył w tył grupy pielgrzymów. W grupie tej znajdowali się pielgrzymi z Raciborza.

Zdarzenie miało miejsce dziś, 3 sierpnia, o godzinie 6.35 rano na drodze numer 426 na trasie Dolna – Poręba (powiat Strzelce Opolskie). 59-letni kierowca skody fabii zjeżdżając z górki uderzył w tył grupy pielgrzymów.  W wypadku rannych zostało 11 pielgrzymów, którzy zostali przewiezieni do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

- reklama -

 

Dziesięć osób trafiło do szpitala w Strzelcach Opolskich, jedna do Kędzierzyna-Koźla. Ze wstępnych ustaleń wynika, że trzy osoby, które zostały przetransportowane do Strzelec Opolskich, są ciężko ranne.

 

Zgodnie z harmonogramem pielgrzymki trasą tą mieli iść w tym czasie pielgrzymi z połączonych strumieni: opolskiego i głubczyckiego. Na czwartek rano przewidziane było dołączenie do nich grupy raciborskiej.  Jednak jak podaje Nowa Trybuna Opolska, wśród poszkodowanych są raciborzanie. Wojewódzka Komenda Policji w Opolu potwierdza: wśród rannych znajdują się pielgrzymi z Nysy i Raciborza.

 

źródło: KWP Opole

- reklama -

22 KOMENTARZE

 1. Nie wyobrażam sobie na końcu kolumny samochód z pilotem na tak wolnych obrotach. Na końcu kolumny pieszej idą porządkowi z odpowiednimi chorągiewkami i w kamizelkach odblaskowych.

 2. Byle tylko dokopać wierzącym. Ciekawe, że krytykuje się pielgrzymki a nikt słowem nie wspomni o kolarzach, przez których przez dwa dni nie mogę jeździć swobodnie po połowie województwa.

 3. Straszne, To Na Pewno Był Spisek I Zamach ! Rozpylono Sztuszną Mgłę. Pielgrzymka Robiła Podejście Na Drugi Krąg. Będą Utrzymywać Że Pijany Ksiądz Naciskał Na Pilota Pielgrzymki Że Mają Iść Dalej Ale To Nieprawwda! Pielgrzymka Słyszała Sygnał „walk Up” Ale Na Poboczu Rosła Brzoza. Nie Wierzycie Że To Zamach? Numerologia To Wyjaśni. Zróbcie Proste Działanie Matematyczne, Zamachowcy Zawsze Zostawiają Ślady. Droga Na Której Doszło Do Wypadku Ma Numer 426. Dk 426 Odjąć Tu 154 Podzielić Na Iloczyn Ilorazów Liter W Słowie Smoleńsk I Wyciągnąć Pierwiastek S Sumy Liter Słowa Piegrzymka I Co Wychodzi? Z A M A C H !!! Skóra Cierpnie! Ojczyzno Do Boju!!! Nie Będą Ruscy I Rasie Pluć Nam W Twarz I Dzieci Nam Germanić I Rusyfikować. Tak Nam Dopomóż Pis

 4. [quote]Byle tylko dokopać wierzącym. Ciekawe, że krytykuje się pielgrzymki a nikt słowem nie wspomni o kolarzach, przez których przez dwa dni nie mogę jeździć swobodnie po połowie województwa.[/quote]
  hehehehehheee…kierowc , Ty nie masz jeżdzić w tym czase , lecz kibicować kolarzom ! – a najlepiej przesiądż się na rowerek 😉
  SPORT TO ZDROWIE ! …zapomniałeś ?

 5. [quote]nie wygłupiaj się z tymi świeczkami, dzwoniłam do śiostry i mówi że nikomu nic powarznego sie nie stało[/quote]
  …WSTYD ! – ORTOGRAFIA kłania się ! – wystarczy odmiana ; powaga – poważny …i tak właśnie powinno być „poważnego”.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here