Punkt Informacji Turystycznej na Zamku już działa

0

W sierpniu ruszył Punkt Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Turyści mogą uzyskać informacje o atrakcjach turystycznych regionu oraz zakupić publikacje dotyczące ziemi raciborskiej.

Raciborski punkt jest jednym z 67 punktów informacji turystycznej na Śląsku (34 istniejące i 33 nowe obiekty), które powstały w ramach projektu "Śląski System Informacji Turystycznej", którego liderem jest Śląska Organizacja Turystyczna. Czynny jest również w weekendy.

- reklama -

Celem projektu jest stworzenie sprawnego systemu informacji turystycznej, obejmującego zintegrowaną sieć punktów informacji turystycznej, platformy informatyczne i bazy danych, stworzenie systemu oznakowania obszarów atrakcyjnych turystycznie i przygotowanie oraz dystrybucję bezpłatnych materiałów informacyjno-promocyjnych. Realizacja projektu zostanie zwieńczona systemem informatycznym, który powstanie w 2013 roku.

Informacja Turystyczna na Zamku składa się z dwóch pomieszczeń zlokalizowanych na parterze i pierwszym piętrze budynku bramnego. Oba zostały wyposażone w jednolity sprzęt: biurowy (regały, stoły, biurka, kontuary), ekspozycyjny (stojaki i gabloty) i elektroniczny (komputery, telefony, faks, sprzęt audio-video). Łączna wartość wyposażenia wynosi około 80 tysięcy złotych.

 

Turyści mogą uzyskać informacje o atrakcjach turystycznych naszego regionu, jak również województwa śląskiego, otrzymać materiały promocyjno-informacyjne oraz skorzystać z dwóch ogólnodostępnych stanowisk komputerowych. W punkcie można także zakupić publikacje dot. ziemi raciborskiej.

 

W przyszłym roku punkt informacji turystycznej zostanie doposażony w wewnętrzny i zewnętrzny infokiosk.

 

Punkt Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu
ul. Zamkowa 1, Racibórz

Godziny otwarcia:
Poniedziałek-piątek: 09.00-16.00
Sobota -niedziela, święta: 10.00-16.00

tel. 32 700 60 50 wewn. 105 lub 32 700 60 52
faks 32 700 60 50 wewn. 106

Projekt "Śląski System Informacji Turystycznej" obejmuje także trzy inne punkty informacji w powiecie raciborskim:
– Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej;
– Zabytkowa Stacja Kolejki Wąskotorowej w Rudach;
– Gminne Centrum Informacji w Rudniku. 

 

SP

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here