Miasto nie chce rezygnować ze strefy płatnego parkowania

1

Radny Fita chciałby, aby gmina zrezygnowała z pobierania opłat za parkowanie w centrum, co jego zdaniem ożywiłoby handlowo rynek i jego okolice. Prezydent Lenk jest zdania, że płatne parkowanie nie ma wpływu na handel.

Michał Fita poruszył sprawę płatnego parkowania w centrum po raz kolejny. Tym razem za pretekst posłużyła mu wygasająca umowa z firmą obsługującą parkowanie. Podczas posiedzenia komisji budżetu zapytał prezydenta, czy miasto zamierza na kolejny rok utrzymać strefę płatnego parkowania, a uzyskawszy twierdzącą odpowiedź zaproponował, by w ramach eksperymentu wprowadzić jeden wybrany dzień w tygodniu, w którym opłaty nie będą pobierane. – Będzie można na tej podstawie stwierdzić, czy sklepy i punkty usługowe na rynku i w jego okolicach zwiększą obroty. To ożywi centrum handlowo – stwierdził. Zdaniem radnego przegrywają one konkurencję z marketami również m.in. dzięki brakowi darmowego parkowania.

- reklama -

 

Prezydent Lenk zależności takiej nie dostrzega. – Centrum się ożywi handlowo, gdy handlowcy będą oferowali atrakcyjny towar po rozsądnej cenie. Parkowanie nie ma tu nic do rzeczy – odpowiedział. Choć prezydent rozważał rezygnację z płatnych stref i zastąpienie ich strefami ograniczonego parkowania (system taki obowiązuje od niedawna np na ul. Opawskiej i zdaniem urzędników zdaje egzamin), to jednak nie zdecyduje się na to już w następnym roku. – Miasta nie stać jeszcze na wprowadzenie systemu z zegarami na większym obszarze. Straż miejska jest zbyt słaba kadrowo, by upilnować parkowania w tak dużej strefie.

 

Uznania prezydenta nie znalazły również propozycje radnego, by w jednym dniu w tygodniu zrezygnować z poboru opłat lub by uczynić to chociażby na Placu Długosza. – Jeśli wprowadzimy takie ograniczenia, żadna firma nie będzie zainteresowana obsługą strefy. A na to nie jesteśmy jeszcze przygotowani – podsumował Lenk, który jednak zapowiada powrót do tematu w najbliższej przyszłości.

 

/ps/

 

———————-

Reklama:

 

Raciborski Katalog Firm – największa internetowa baza firm Raciborza i okolic.
Sprawdź, czy Twoja firma już się tu znajduje.
Dodaj bezpłatny wpis do Raciborskiego Katalogu Firm !

www.firmy.raciborz.com.pl – Poleć znajomym!

Katalog Firm oferuje również płatne formy prezentacji Twojej firmy, m.in. graficzna prezentacja firmy , wyróżnienia w branżach. Jesteś zainteresowany?  Skontaktuj się z nami! – tel. 32 414 90 30
lub mail: [email protected]   [email protected]

Prezentacja w Internetowym Katalogu firm – to najtańsza a zarazem skuteczna reklama internetowa.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Ten cały Fita to jakiś populista. On naprawdę jest dyrektorem jednostki samorządowej?! Bo wydaje się zupełnie oderwany od rzeczywistości (pisali niedawno o żłobku).

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here