
17 i 18 września w Raciborzu Ocicach odbędą się miejskie uroczystości dożynkowe. W programie między innymi zabawa taneczna z zespołem "Abstrakt".
Tegoroczne Dożynki Miejskie rozpoczną się 17 września (sobota) o godz. 19.00 zabawą taneczną z udziałem zespołu ABSTRAKT i solistki Agnieszki Błońskiej.
18 września (niedziela) od godz. 11.00 przy ul. Leśmiana podziwiać będzie można tradycyjny korowód dożynkowy, którego uczestnicy przemaszerują do kościoła pw. św. Józefa, aby wziąć udział w uroczystej Mszy Świętej. Po Mszy, organizatorzy tradycyjnego święto plonów zapraszają do namiotu usytuowanego przy ul Gdańskiej, gdzie przygotowano poczęstunek oraz program artystyczny.
Program Dożynek Miejskich Ocice – 2011
17 września
godz. 1900 – 2.00 – zabawa taneczna – gra zespół "Abstrakt" z udziałem Agnieszki Błońskiej
18 września
godz. 11.00 – zbiórka uczestników korowodu dożynkowego przy ul. Leśmiana
godz. 11.15 – wymarsz korowodu dożynkowego – prowadzi Zespół Pieśni i Tańca "Strzecha" oraz kapela ludowa
godz. 12.00 – Msza Święta, Kościół św. Jakuba
godz. 13.15 – 13.30 – przejście uczestników dożynek do namiotu ul. Gdańska – przekazanie chleba, powitanie gości
godz. 14.00 – poczęstunek
godz. 14.30 – 15.00 – występ Zespołu Pieśni i Tańca "Strzecha"
godz. 16.00 – 17.00 – występ zespołu "Miraż" z Młodzieżowego Domu Kultury
godz. 18.00 – 19.00 – koncert zespołu "Wersja Robocza"
godz. 20.00 – 21.00 – koncert zespołu "Abstrakt" z udziałem Agnieszki Błońskiej
do godz. 23.00 – zabawa taneczna – gra zespół "Abstrakt" z udziałem Agnieszki Błońskiej
Dodatkowe atrakcje:
1. możliwość zapoznania się z nowoczesnym pojazdem Straży Granicznej Schengenbus wyposażonym w specjalistyczny sprzęt
2. występy dzieci z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 2 w Ocicach
3. gry i zabawy dla dzieci
/p/




![Styczniowe kolędowanie w raciborskich bibliotekach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/koledowanie-biblioteka-ostrog-ocice.jpg)
![Raciborska biblioteka rozpoczęła rok koncertem muzyki żydowskiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/zachor-spotkanie-noworoczne.jpg)

![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)






![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)

![Wielkanocna procesja konna w Raciborzu-Sudole [ZDJĘCIA] [WIDEO] Wielkanocna procesja konna w Raciborzu-Sudole](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/04/wielkanocna-procesja-konna-sudol-2025.jpg)
![Dożynki powiatowe i miejskie w Brzeziu [ZDJĘCIA] Powiatowe i Miejskie dożynki w Brzeziu - 2024](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2024/08/Dozynki_Brzezie_DSC03806.jpg)
![Kiszynie kapusty w Tworkowie [ZDJĘCIA] kiszynie kapusty w tworkowe](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2023/11/kiszynie-kapusty-w-tworkowe.jpg)


