Jak aktywnie spędzić czas w Raciborzu?

0

Skatepark, boiska przy szkołach, korty tenisowe, basen – to ulubione miejsca fanów aktywnego wypoczynku w naszym mieście. Możliwości jest naprawdę dużo. Zobacz zdjęcia – jak raciborzanie aktywnie spędzają czas.

W ciepły, letni dzień można się ochłodzić na basenach w Oborze czy Szymocicach. Miejsca te są częstym miejscem wycieczek raciborskiej młodzieży. Również w skateparku nigdy nie wieje nudą. Jednak duża część osób jeżdżących na deskorolkach nadal woli czas spędzać na placu przy pomniku Arki Bożka. W naszym mieście w ciągu ostatnich kilku lat powstało kilka nowych boisk. Latem są one oblegane. Młodzież chętnie korzysta z tych obiektów. Mniejszym zainteresowaniem cieszy się, również otwarta przez wakacje, hala przy ulicy Łąkowej. Jak widać raciborzanie czas wolą spędzać na świeżym powietrzu.

- reklama -

 

 

 

Dzięki ciągłej rozbudowie tras rowerowych mieszkańcy miasta coraz chętniej wsiadają na rowery. Częściej grupy rowerzystów jednak można zobaczyć za miastem. Szczególnie upodobali oni sobie wały za Rafako. Raciborskie parki to również miejsca, gdzie aktywnie można spędzić czas. Pośród spacerowiczów można dostrzec osoby biegające czy uprawiające nordic-walking. Dodatkowo od kilku tygodni zajęcia z nordic – walking odbywają się w Ośrodku Sportu i Rekreacji. Taka forma aktywnego wypoczynku również cieszy się dużym zainteresowaniem.

 

 

Mieszkańcy miasta, szczególnie młodzież ubolewają nad zamknięciem parku linowego w Oborze. Było to miejsce często odwiedzane przez młodych ludzi i przyjezdnych. Oprócz boisk, basenu w mieście mamy dużo kortów tenisowych. Zainteresowanie tą dyscypliną sportu także z roku na rok jest coraz większe. W Raciborzu mamy także stadninę koni, a dla osób które nie lubią czasu spędzać na świeżym powietrzu jednak prowadzą aktywny tryb życia – siłownie, kręgielnie, kryte pływalnie i ściankę wspinaczkową w Miejskim Ośrodku Sportu przy ulicy Klasztornej.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here