9. Magia Rocka już za nami

3

Festiwal otworzył Orion Prophecy, a zakończył Myslowitz oraz Małgorzata Ostrowska. Oprócz tego wystąpił również Sedes i Horroscope.

- reklama -

Na tegorocznej, już 9 edycji znanego i lubianego festiwalu Magia Rocka zagrało 7 zespołów. Pierwszy zespół Pigs in Tank nie dotarł na koncert, zniecierpliwieni widzowie musieli znieść półtora godzinne opóźnienie otwarcia. Festiwal rozpoczął zatem następny zespół – Orion Prophecy, którego członkowie są laureatami 2. miejsca tegorocznego "Piecowiska". Zespół ten, wykonujący ciężką muzykę, pochodzi z Knurowa i został założony w roku 2006. Ich materiał demo "Unnatural Selection" doczekał się emisji w kilku największych rockowych rozgłośniach radiowych w kraju, m.in. w Antyradiu.

 

 

 

Następną kapelą która zagrała był zespół The Sixpounder – laureat 1. miejsca "Piecowiska" 2011. Ale mają oni o wiele większe osiągnięcia na swoim koncie, w 2010 roku zwycięstwo polskiej edycji Wacken Metal Battle umożliwiło zespołowi występ na najbardziej prestiżowym festiwalu metalowym na świecie – Wacken Open Air 2010, gdzie po raz pierwszy zaprezentowali się międzynarodowej publiczności. Wydali debiutancki album pod nazwą „Going To Hell? Permission Granted!”

 

 

 

 Ale to nie wszystko. W Lyskach zagrał również zespół zagraniczny – Endokard z Leverkusen.

 

 

 

 Kolejny zespół, znany już wielu fanom punk rocka. Sedes, to polska grupa muzyczna powstała 1980 roku z inicjatywy instrumentalistów znanych pod pseudonimami „Młody” i „Kucharz” pochodzących z wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Obecnie grupa zaliczana jest do grona najważniejszych przedstawicieli polskiego rocka wraz z jej liderem Janem „Młodym” Siepielą, który jest obecnie jedynym muzykiem z oryginalnego składu.

 

 

Po Sedesie wystąpił Horrorscope – polska grupa muzyczna wykonująca thrash metal. Powstała w 1996 roku w Chorzowie.

 

 

 

Po tych zespołach nadszedł czas na gwiazdy wieczoru: zespół Myslovitz oraz Małgorzatę Ostrowską. Myslovitz, zespół powstały w 1992 z inicjatywy charyzmatycznego wokalisty Artura Rojka, początkowo działał pod nazwą The Freshman. Znany wielu fanom gatunków takich jak britpop, rock alternatywny oraz indie rock. Chyba najbardziej znanym utworem grupy jest "Długość dźwięku samotności". Zespół bisował czterema utworami.

 

 
 

 

Małorzata Ostrowska, polska wokalistka pop-rockowa, dała niezłego czadu na festiwalu. Od początku lat 80. należy do najpopularniejszych gwiazd polskiej muzyki. Początkowo związana i odnosząca ogromne sukcesy z grupą Lombard, od 1999 roku nagrywająca jako solistka.

 

 
 

 

Zobacz fotorelacje z lyskiego festiwalu:

 

Orion Prophecy, The Sixpounder, Endokard

 

Sedes, Horroscope

 

Myslowitz, Małgorzata Ostrowska

- reklama -

3 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here