ZWiK: Woda z kranu bezpieczna, smaczna i tania

11

Dlaczego warto pić wodę z kranu w Raciborzu ? Porównując skład raciborskiej kranówki ze składem popularnych wód butelkowanych można przekonać się, że wodę mineralną mamy we własnych kranach – przekonuje ZWiK.

21- 27 sierpnia obchodzono Światowy Tydzień Wody. Przy tej okazji raciborski Zakład Wodociągów i Kanalizacji przypomniał, jaki to skarb dostarcza raciborzanom. Woda w kranie jest dla nas rzeczą tak normalną, że nie zastanawiamy się skąd się bierze – traktujemy to jak coś oczywistego. Co więcej wielokrotnie nie doceniamy  wody z kranu twierdząc, że jej jakość jest zła. Nie zdajemy sobie sprawy że częstokroć  jakość  wody z kranu jest lepsza niż wód butelkowanych – czytamy na stronie www ZWiK. Dlaczego warto pić wodę z kranu w Raciborzu? Bo nasza woda według wodociągów jest:

- reklama -

    * bezpieczna dla zdrowia – potwierdzają to badania Sanepidu
    * smaczna – nie jest chlorowana
    * tańsza od wody butelkowanej – koszt 1000 litrów czyli 1 m3 wody to 3,62 zł brutto.  Nawet po doliczeniu opłaty za ścieki koszt 1 m3 to 11,65 zł brutto.  Koszt butelki 5 l wody w sklepie to blisko 4 zł. Zestawiając te dwie wielkości warto zauważyć, że kupując 1 m3 wody butelkowanej zapłacimy 200 x 4 zł = 800 zł!!!  Różnica w cenie 1 m3 wody butelkowanej a wody z kranu to ok. 788 zł.

 

Warto również porównać skład naszej „raciborskiej kranówki” ze składem popularnych wód butelkowanych a przekonacie się Państwo, że wodę mineralną macie we własnych kranach.

 

źródło: ZWiK

- reklama -

11 KOMENTARZE

 1. Redaktor WAW to powinien wam tantiemy płacić za podrzucanie tematów. Podejrzy u was albo na nowinach i zaraz bezczelnie kopiuje. Czytam u was, po jakimś czasie u niego dokładnie to samo się pojawia. Ewentualnie godzinę publikacji cofnie i na czerwono tytuł da żeby pokazać jaki to on najpierwszy. Facet nie ma żadnych skrupułów ze zżynaniem od konkurencji.

 2. a co się będzie wysilał i przekopywał dziesiątki stron? przeleci po konkurencji i wystarczy. choć przyzwoitość nakazywałaby podpisać później tekst „podejrzane u – nazwa odpowiedniej redakcji -„

 3. Doprawdy, dziwię się, że prezydent i zwik nie wpadli jeszcze na pomysł, żeby butelkowaną wodę mineralną sprzedawaną w R-rzu obłożyć taryfą za odprowadzane ścieki. Przecież finalnie wypita woda i tak trafia ona do kanalizacji, a to koszty. Co mamy tak za darmo sobie szczać do wspaniałej , kosztownej inwestycji?

 4. [b]Czajnik zakamieniony,krany,uszczelki,sitka-przeżarte przez kamień ,chlor,..zażółknięte białe pranie,woda często z zapaszkiem – i to ma być nasz rarytas kranowy??!….nieeee…to złota woda z naszych kranów leci! – przecież złoto jest żółte ;d [/b]
  …skóra po myciu swędzi – ale to pewnie z „tych minerałów” …hehh…
  ja tam wolę przegotować ją – bo potem sanepid powie,że żółtaczka,gronkowiec …z mojego zaniedbania -bo nie przegotowna woda była wypita.
  Co do produkcji piwa – teraz rozumiem,czemu browarek nasz taki jakiś….jak nasza woda…ściekowy.. ;(
  …i jeszcze brakuje tylko,by jakiś cwany oszołom ,zaczął butelkować tę naszą kranówę i własną koncesją obłoży nam wodociągi….a wówczs zapłacimy jeszcze więcej za m/s wody – a już płacimy jak za złoto !

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here