Raciborzanie o Raciborzu VIII

1

Z bólem serca musiałam stąd wyjechać. Utrzymać się samemu jest tutaj naprawdę ciężko. Wszystko jest drogie – woda, mieszkania, żywność w sklepach… a płace minimalne – mówi Magdalena Kretek.

Racibórz to piękne, małe miasteczko. Ma bogatą historię i zawsze kiedy tutaj wracam, idę na spacer zobaczyć co się zmieniło, bo zmian jest naprawdę wiele. Cieszy, że ciągle są tutaj parki i zieleńce gdzie można odpocząć od miejskiego zgiełku. Racibórz to miasto, w którym chciałoby się mieszkać, założyć rodzinę, jednak nie ma na to warunków. Architektura jest tutaj piękna. Z bólem serca musiałam stąd wyjechać. Nie miałam szans na to, aby rozpocząć samodzielne życie. Utrzymać się samemu jest tutaj naprawdę ciężko. Wszystko jest drogie – woda, mieszkania, żywność w sklepach… a płace minimalne. Młody człowiek nie ma szans, aby rozwinąć skrzydła i "wyfrunąć z gniazda". Znam to nie tylko z własnego doświadczenia. Poza tym Racibórz cierpi na tym, że nie mamy żadnej uczelni wyższej. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu oferuje edukację tylko na poziomie licencjata. Później młodzi ludzie wyjeżdżają z miasta, aby dokończyć edukację gdzie indziej. Znajdują tam pracę, poznają kogoś i zostają. Układają sobie życie w innym mieście. W moim przypadku było podobnie. To są największe bolączki tego miasta. Ale tak poza tym to jest naprawdę przyjazne, bezpieczne miasto. Można się tutaj normalnie i bezpiecznie przespacerować ulicami nocą. We Wrocławiu, Katowicach czy Warszawie nie byłoby to możliwe bez obrażeń.  

- reklama -

Magda Kretek, 27 lat

 

Czytaj również: 

Raciborzanie o Raciborzu VII

Raciborzanie o Raciborzu VI

Raciborzanie o Raciborzu V

Raciborzanie o Raciborzu IV

Raciborzanie o Raciborzu III

Raciborzanie o Raciborzu II

Raciborzanie o Raciborzu I

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. to całkiem ,,fajne,,miasto dla … emerytów !
    Jeszcze gdyby tylko nie było nazwane ,,zasranym,, miałoby szansę emerytowanych z Leverkusen czy Roth ,,przyciągnąć,, …
    Wszak stary szpital nadal czeka by stac się Domem Spokojnej Starości …
    A to tak ,,niemodni,, EMERYCI GWARANTUJĄ STAŁE DOCHODY …
    Nie ,,młodziaki,, na smieciowych ,,umowach,, ! panowie ,,wybrańcy,, i to o Nich dbac należałoby przede wszystkim. Innych szans dla Raciborza nie widać przy takiej ,,aktywnośći,, lenkliwego, TW, dziadostwa z Klasztornej ale też i ,,rajców,, zadowolonych z siebie najwyraźniej …

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here