W RCK przekonasz się, że potrafisz

0

Przygotowujesz się do startu na wyższą uczelnię artystyczną? Raciborskie Centrum Kultury ci w tym pomoże. Kazimierz Frączek od lat prowadzi w RCK zajęcia z grafiki i profesjonalnego rysunku sztalugowego.

Tym razem jednak prowadzący zaprasza nie tylko przyszłych studentów ASP, ale i gimnazjalistów wybierających się do liceum plastycznego, jakie od 1 września działa w Raciborzu .  – Ubolewam nad dzisiejszym regresem wszelkich manualnych działań! Dziś nie da się młodzieży zmusić nawet do pisania piórem. I właśnie dlatego warto do nich wracać, do podstaw – namawia Frączek. – Kryteria oceny piękna? Ważna jest intuicja, bo każdy widzi w sztuce co innego. Nie bójmy się rysować, malować, tworzyć, to nas wzbogaca – twierdzi instruktor RCK .

- reklama -

Frączek przekonuje, że dziś każda rzecz – nawet wykonana w domu – może być dziełem sztuki. – Sztuka zawsze wzbudza wiele pytań. Co jest dobre, co można już uznać za sztukę? Ktoś narysuje draperię hiperrealistycznie, że wręcz ma się wrażenie jakby można było ją dotknąć, a ktoś drugi nie potrafi rysować przestrzeni, ale tę draperię czuje i ją narysuje. Który z rysunków będzie dobry? Oba! Tak bardzo ubolewam, żę dziś w szkołach coraz chętniej rezygnuje się z zajęć plastyki, czy muzyki. Stajemy się ubożsi – uważa artysta.  

Kazimierz Frączek zapewnia, że zajmie się każdym chcącym wyrażać siebie poprzez rysunek i grafikę. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek od 16.00.

 

rck

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here