Unitki zgodnie z planem, choć skromnie

Piłkarki RTP pokonały dziś planowo na wyjeździe Tomaszów Mazowiecki, ostatnią drużynę Ekstraligi. W następnej kolejce unitki czeka mecz prawdy – zagrają z Górnikiem Łęczna, najpoważniejszym kontrkandydatem do tytułu

Dzisiejszy mecz przypominał przysłowiową obronę Częstochowy. Unitki ciągle atakowały natomiast piłkarki z Tomaszowa Mazowieckiego kurczowo się broniły. Ustawiły szyki obronne tuż przed swoją szestnastką i robiły wszystko aby przerwać akcje jak najdalej od swojej bramki. Boisko było twarde, a na domiar złego nie było chłopców do podawania piłek dlatego unitki w prosty sposób były wybijane ze swojego rytmu meczowego. Taka taktyka jak pokazuje wynik końcowy okazała się słuszna, gdyż otwarta gra mogła się zakończyć dwucyfrówką jak to dawniej bywało. Przeciwniczki były wyraźnie słabsze, a wynik był cały czas pod kontrolą.  Z tego powodu unitki nie grały dzisiaj na sto procent swoich możliwości. Hat-tricka zdobyła dzisiaj Agata Tarczyńska. Honorową bramkę zdobyły gospodynie w 83 minucie po lekkomyślnym zagraniu Bojdovej i faulu Miki w polu karnym. Bramkę zdobyła Królikowska na raty, gdyż pierwszy strzał odbiła Janeczek ale wobec dobitki była już bezradna.

Kolejne punkty cieszą ale za tydzień trzeba zagrać o wiele lepiej, gdyż do Raciborza zawita rewelacyjny Górnik Łęczna.

24 września 2011 (sobota) godz. 15.00 Tomaszów Mazowiecki

MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki – RTP Unia Racibórz 1 – 4 (0 – 2)

0 – 1 Tarczyńska 5', 0 – 2 Tarczyńska 0 – 2, 0 – 3 Chudzik 58', 0 – 4 Tarczyńska 79', 1 – 4 Królikowska 83' (karny)

RTP Unia : Antończyk (Janeczek 46')-Pawlak, Mika, Konsek-Bojdova, Landeka, Żelazko, Leśnik (Chudzik 46')-Wiśniewska (Sosnowska 60') – Tarczyńska, Chinasa