Dzięki współpracy chcą wypełnić mury uczelni

0

– Mamy problemy z naborem. Musimy rozszerzać współpracę, by wypełnić mury tej uczelni – mówił rektor PWSZ w Raciborzu, dr hab. Michał Szepelawy po podpisaniu umowy o współpracy z powiatem wodzisławskim.

– Podpisanie umowy o współpracy jest tylko formalnością. Z powiatem wodzisławskim współpracujemy już od dawna. Wielu naszych studentów pochodzi właśnie z tamtego terenu – mówił rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, dr hab. Michał Szepelawy. W środę w Raciborzu rektor spotkał się ze starostą wodzisławskim Tadeuszem Skatułą, etatowym członkiem zarządu powiatu wodzisławskiego Zbigniewem Seenannem oraz naczelnikiem wydziału edukacji Edytą Glenc, w celu sformalizowania współpracy między uczelnią a powiatem wodzisławskim.

- reklama -

 

 

 

– Młodzież z naszego powiatu coraz częściej wybiera edukację już na poziomie ponadgimnazjalnym w Raciborzu. Mnóstwo osób studiuje także w raciborskiej uczelni. Dzisiaj dla młodzieży liczy się aspekt finansowy studiowania. W Wodzisławiu mamy jedną uczelnię wyższą i to w dodatku prywatną. Tutaj mają bezpłatną edukację i mogą dojechać nawet autobusem – mówił starosta wodzisławski, Tadeusz Skatuła. Członek zarządu, Zbigniew Seenann wspominał czasy, kiedy było tutaj jeszcze Studium Nauczycielskie. – Dużo znajomych uczyło się tutaj. Bywałem tu kiedyś często. Dzisiaj przechadzając się korytarzem zauważyłem, że po budynku w ogóle nie widać starości – mówił. – Ja też kiedyś uczyłem się w tej uczelni. Także wkomponowuje się w jej losy od dawna. Przeszedłem od studenta do rektora – opowiadał Szepelawy.

 

 

 

Rektor pochwalił się inwestycjami, jakie trwają lub niedługo rozpoczną się na terenie uczelni. – Właśnie budujemy windę, remontujemy akademik, kupiliśmy starą pofabryczną halę, by móc ją zaadaptować na halę sportową. Na inwestycje wydaliśmy ponad 3 mln zł ze środków własnych – wymieniał rektor. – To jesteśmy z wizytą w uczelni z dobrą kondycją finansową – skomentowali goście przyznając, że zazwyczaj uczelnie narzekają na brak finansów. Jakie korzyści z podpisania umowy czekają obie strony? – Trudno powiedzieć. Dziś jest to tylko deklaracja. Na pewno jeśli spotkamy się za jakiś czas to będziemy mówić o korzyściach, a te na pewno będą i to nie tylko dla szkół, ale miejmy nadzieję że również skorzystają instytucje takie jak nasz Uniwersytet Trzeciego Wieku – mówił starosta Tadeusz Skatuła. Niedługo Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa jeszcze bardziej poszerzy współpracę z sąsiadującym powiatem. W przyszłym miesiącu bowiem nastąpi podpisanie umowy z tamtejszym Zespołem szkół Technicznych.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here