Kolejny pomysł Wacławczyka na atrakcję turystyczną

0

Dawid Wacławczyk nie ustaje w wymyślaniu kolejnych pomysłów mających uczynić Racibórz miastem bardziej atrakcyjnym turystycznie. Tym razem proponuje, by dla turystów ustawić studnie z wodą.

Wacławczyk dużo podróżuje po kraju i po świecie, gdzie podpatruje ciekawe pomysły, które następnie próbuje przeszczepić na nasz lokalny grunt. Tak było w przypadku tzw. study tours czy tablic ze zdjęciami przedstawiających miejskie atrakcje w przeszłości (poprzednie koncepcje Wacławczyka). Ostatnią nowinkę przywiózł z Włoch. Zaobserwował mianowicie, że w tamtejszych miastach turyści mogą za darmo napić się wody mineralnej z gustownie przygotowanych kraników.

- reklama -

 

– Nasze wodociągi chwalą się, jaką to mamy pyszną i zdrową wodę. Skoro mamy taki skarb, możemy ustawić kraniki z których będzie można napić się za darmo wody – zaproponował prezydentowi. Ale to nie wszystko. Radny nie tylko podrzucił temat, okazuje się, że ma wszystko przemyślane w najmniejszych szczegółach. I tak krany można obudować w ten sposób, by były stylizowane na średniowieczne studnie. Jako pierwsze lokalizacje wybrał rynek i plac Ofki. Pomyślał nawet o tym, co zrobić by zabezpieczyć dystrybutory przed amatorami darmowej wody chcących pobierać ją beczkami. – Pomysł może wydawać się dziwny, ale witając przyjezdnych wodą pokażemy w ten sposób, że jesteśmy gościnni – zasugerował.

 

Podobnie jak wcześniejsze, i ten pomysł prezydentowi się spodobał. Obiecał skonsultować go z prezesem wodociągów pod kątem możliwości wprowadzenia go w życie. – Tylko musi być to tak skonstruowane, by ludzie nalewali sobie po szklance, nie zaś czerpali beczkami bądź wiadrami – zastrzegł.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here