„Spotykają się w RCK i tam knują”

15

Zdaniem Mirosława Lenka niektórzy radni spotykają się w RCK i z tamtejszymi pracownikami ustalają treść interpelacji, robiąc z instytucji element własnej promocji. Prezydent doradza młodszym radnym dystans w krytykowaniu

W ten sposób prezydent odniósł się do wystąpień dwóch radnych: Dawida Wacławczyka i Michała Fity. Ten pierwszy podczas wczorajszej sesji rady miasta w dość niewybredny sposób skrytykował napis zdobiący front Domu Kultury Strzecha. Jego zdaniem jest on tandetny i wykonany bez gustu. – Mam wrażenie, że kulturę robimy kijem i traktorem – wyraził się Wacławczyk. Fita zaś zgłosił szereg krytycznych uwag na temat jakości remontu Raciborskiego Domu Kultury.

- reklama -

 

– Dziwię się radnym, że tak łatwo przychodzi im ta krytyka – skomentował prezydent podczas posesyjnej konferencji prasowej. Jego zdaniem Fita, jako dyrektor placówki kulturalnej w Kuźni powinien zachować dystans w krytykowaniu swej koleżanki po fachu, zarządzającej taką samą placówką w Raciborzu. Również Wacławczyk powinien się zastanowić, zanim zruga czyjąś pracę, zwłaszcza gdy jej autorem jest doświadczony fachowiec i uznany autorytet w danej dziedzinie.

 

– Wiem, że spotykają się w RCK-u i wspólnie z niektórymi pracownikami ustalają treść tych interpelacji, z którymi występują później na sesji. Oczywiście nie widzę w tym nic złego, ale mogliby być bardziej powściągliwi. Ludzie z zewnątrz, którzy nie znają kulisów panujących w RCK-u podziałów, bardzo dobrze oceniają funkcjonowanie tej placówki – stwierdził prezydent.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

15 KOMENTARZE

 1. sbek

  Wychodzi na to ,że Prezydent ma ,,kreta,, w RCK ! Albo jak to Paliaki jedni donoszą na drugich!

 2. stazi

  No tak, sbek raczej kojarzy się z ruskimi, ale „sbek” to też nie Polak!!! Wystub to Lenk, zatem w RCK jest „kret”, którym jest sam „sbek” !!! Ręce precz od STRZECHY !!!

 3. Nie wiem o co chodzi Dawidowi, ten szyld wcale źle nie wygląda…

 4. Bo młodzi zaczeli węszyć spiski w Raciborzu, układy we władzy, w polityce, wsród lokalnych przedsiebiorców z włodarzami miasta… I to sie nie podoba, bo młodzi sa przy głosie. Nie trzeba spotykac sie w żadnym RCKu aby zauwazyc ze remont jest gównianie zrobiony i chyba ktos zgarnal duza kase na bubel. W kawiarence RCK czuc stęchliznę, jest nieświezo, a dopiero co remont dobiegł konca. Wszystko jest fuszerka, bo moim zdaniem nie zostały dobrze osuszone piwnice i cała wilgoć „idzie do góry”. Poczekajcie az wyjdzie grzyb na scianach. Taka mamy w miescie kawiarenke w Raciborskim Centrum KULTURY:p pOZA TYM PANIE PREZYDENCIE CZY TRZEBA SPOTYKAC SIE AKURAT W rckU ZEBY USTALIC SOBIE INTERPELACJE? nO POMYSL PAN…

 5. Najlepszym hasłem Lenka jest stwierdzenie, że Pan JP to uznany fachowiec w swojej dziedzinie ;))))
  Wystarczy wejść na jego stronę by zobaczyć w czym się specjalizują. W projektach z połowylat 90-tych…

 6. A panu prezydentowi jakoś nie przeszkadza, że w gabinetach na Wileńskiej spotykają się politycy, kierownicy, dyrektorzy, radni, poseł, starosta, prezydenci i tam ustalają przydział stołków, kierunki polityki kadrowej i finansowej?

 7. abs

  Kuriozalne – nie można krytykowac kolegów. Trzeba sobie kadzić, chwalić nawzajem i pilnować stanowsik. ręka rękę myje…

 8. aga

  źle ten szyld nie wygląda, ale na 100 lecie mogli się bardziej wysilic. nie krytykuję wykonawcy tego dzieła bo tyle ile dostał, za tyle zrobił. władze mogły dać parę zł więcej i byłby ładniejszy

 9. inny

  Dla Lenka najlepszy radny, to taki „Cichy Bob”. Nic nie gada, tylko głosuje za Tadkiem.

 10. BRUM

  Prezydent knuje w towarzystwie raciborskiego biznesu i TW w Braxie, więc co mu do knucia innych? JEdni mają Brax, inni KŚ, inni spółdzielnie, świętojebliwi mają szkoły, inni RCK… a Prezydent się święta Lelyja zrobił i odrywa od ziemi coraz wyżej.

 11. To brzmi bez mała jak jakaś konspiracja, albo grupa przestępcza. Ojciec chrzestny Don Roberto ze swoimi żołnierzami.

 12. stazi

  Jak już jesteście przy głosie, warto przy okazji przypomnieć że RCK to przedwojenny niemiecki „dom kultury”, dlatego w tym miejscu stale jest nie swojo; śmierdzi i straszy, nie mówiąc już o spiskowaniu!!!

 13. Raciborskie Centrum Konspiracji! Podobno zamiast budowy amfiteatru mają zbudować w Strzesze 20 nowych piwnic, żeby każdy instruktor mógł się schowac i knuć w osobnej 😉 Największa będzie wysadzana brązowym brokatem: tam będzie knuć Wystubowa z Nowacką i Lenkiem 😉

 14. Tadzio już się Wami zajmie! Oj! Zajmie! Pamiętacie jak załatwili Grzegorza i Wojciecha? [img]upload/small_14ScreenShot017.jpg[/img]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here