Falstart OSiR-u w lidze kręgli

0

Nieudanie zainaugurowali rozgrywki I ligi kręgli klasycznych zawodnicy RSKK OSiR Racibórz. Na rozegranym 2 października pierwszym turnieju zajęli ostatnie czwarte miejsce.

W tym sezonie do I liga rozrosła się z 12 do 16 drużyn, które podzielone zostały na 4 grupy po 4 drużyny (z ostatnich doniesień prasowych wynika, że jedna z drużyn nie przystąpi do rozgrywek). W każdej grupie rozegrane zostaną cztery turnieje eliminacyjne – po jednym na kręgielni każdej z drużyn, a do dalszej fazy rozgrywek o mistrzostwo awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Pozostałe dwie drużyny z każdej grupy walczyć będą o miejsca 9-16. Raciborzanie, którzy w poprzednim sezonie byli prawdziwą rewelacją ligi, wygrywając swoją grupę eliminacyjną i zajmując ostatecznie w finale 4. miejsce (z takim samym dorobkiem punktowym jak II i III drużyna – medal przegrywając przez dodatkowe zapisy regulaminowe) trafili do grupy B wraz z ubiegłorocznym mistrzem ligi Polonią Łaziska, jednym a najbardziej utytułowanych zespołów w Polsce – Polonią Leszno oraz groźnym zespołem SGLK Gostyń.

- reklama -

 

Pierwszy turniej rozegrano w Lesznie. Raciborzanie, którzy nie rozpoczęli jeszcze regularnych rozgrywek ligowych w ramach Raciborskiej Indywidualnej Ligi Kręglarskiej, na tle świetnie dysponowanej młodzieży z Leszna i Łazisk wypadli dosyć blado.

 

Grający w pierwszym bloku Mariusz Gierczyk wykulał zaledwie 464 kręgle, a występujący po nim debiutant Dariusz Jaszewski zbił 448 kręgli, co przy bardzo dobrych wynikach uzyskanych przez obie Polonie praktycznie odebrało raciborzanom szanse na jedno z pierwszych dwóch miejsc. W trzecim bloku wystąpił najbardziej doświadczony i utytułowany gracz raciborskiego zespołu Maciej Basista, który zakończył swój start co najwyżej poprawnym wynikiem 508 kręgli. Grający w ostatnim bloku Krzysztof Jeremicz przez trzy tory grał bardzo dobrze, niestety po słabszym ostatnim torze uzyskał wynik 515 kręgli. Łączny wynik raciborzan to 1935 kręgli. Turniej ostatecznie wygrali gospodarze – Polonia 1912 Leszno z wynikiem 2101 kręgli. Prowadzący praktycznie od początku zawodnicy Polonii Łaziska po nieudanym występie ostatniej zawodniczki zajęli II miejsce z wynikiem 2090 kręgli, a III miejsce zajął zespół SGLK Gostyń z wynikiem 2004 kręgle. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskał Jakub Bergmann z Leszna – 542 kręgle.

Kolejny turniej rozegrany zostanie w niedzielę 23 października w Raciborzu. Miejmy nadzieję, że będzie on bardziej udany dla raciborskich miłośników kręglarstwa. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na kręgielnię przy ulicy Zamkowej. Początek turnieju zaplanowano na godzinę 12.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here