W ramach programu readaptacji społecznej "Medytacja – źródło spokoju i samokontroli" dotyczącego przeciwdziałania agresji, gniewu w raciborskim Zakładzie Karnym odbył się wykład dotyczący medytacji chrześcijańskiej.
Medytacja jest starożytną praktyką, której korzenie sięgają tysięcy lat wstecz. To swoisty rodzaj refleksji nad samym sobą, proces poznawania siebie. Jest procesem zagłębiania się w najgłębsze warstwy naszego umysłu i docierania do poziomów, w których odczuwa się ogromny spokój. Medytacja może przynieść wiele osobistych korzyści: opanowanie gniewu i agresji; wzmacnianie siły woli i samokontroli; poprawę zdrowia mentalnego i poczucia własnej wartości; polepszenie pamięci i koncentracji; przezwyciężenie bezsenności, depresji i poczucia samotności, pozbycie się kompleksów niższości, wyższości, strachu, winy czy innych; uspokojenie umysłu; rozszerzenie empatii i tolerancji, rozwiniecie zrównoważonej, zintegrowanej osobowości oraz rozbudzenie w sobie mądrości, współczucia i miłości.
W ramach programu readaptacji społecznej – "Medytacja – źródło spokoju i samokontroli" dotyczącego przeciwdziałania agresji, gniewu, 5 października odbył się wykład dotyczący medytacji chrześcijańskiej poprowadzony przez przedstawiciela Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej w Polsce. Oferta adresowana była do osadzonych w Zakładzie Karnym w Raciborzu, wierzących i niewierzących. Udział w w nim był dobrowolny.
oprac.p