Nauczyciele nagrodzeni przez Marszałka

0

5 października w Urzędzie Marszałkowskim obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Nagrody Marszałka wyróżnieni pedagodzy otrzymali z rąk J. Gorzelika. W gronie wyróżnionych nie zabrakło raciborzan.

Za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz sukcesy naukowe i organizacyjne wyróżniono 43 pracowników oświaty. W uroczystości udział wzięli: Jerzy Gorzelik, członek Zarządu Województwa Śląskiego, Andrzej Gościniak, wiceprzewodniczący Sejmiku oraz wicekurator oświaty Dariusz Wilczak.

- reklama -

 

„Nasz region będzie taki, jak głowy jego mieszkańców. Edukacja znajduje się w centrum przemian województwa, gdyż zawsze odgrywała najważniejszą rolę w budowaniu cywilizacji. Wszak rozwój regionu nie był napędzany siłą mięśni, lecz przede wszystkim siłą umysłów, co sprowokowało ogromny postęp w przemyśle. W życiu społecznym zaniedbania w dziedzinie oświaty nie mogą być zrekompensowane bogatą infrastrukturą czy silną armią” – powiedział Jerzy Gorzelik podczas spotkania – „Gratulując sukcesów, chcę także złożyć życzenia, by nasze wspólne dążenia doprowadziły do oświaty nowoczesnej, takiej, która rodzi ludzi światłych, samodzielnie i twórczo myślących”.

 

Wśród 43 nagrodzonych znaleźli się także pedagodzy z Raciborza: Agata Tańska i Marzena Kurakiewicz ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabo Słyszących, Ewa Lewandowska i Tomasz Szwed z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego oraz Aleksandra Zawilińska z Medycznej Szkoły Policealnej Województwa Śląskiego nr. 1.

 

/w/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here