Walijczycy w Gimnazjum nr 1

0

Trwa wizyta delegacji uczniów i nauczycieli z Wrexham. Odbywa się ona w ramach współpracy z Gimnazjum Nr 1. Dziś młodzież wraz z opiekunami i nauczycielami Gimnazjum nr 1 spotkali się z wiceprezydent Ludmiłą Nowacką.

Przybyli do Polski 5 października. Ich wizyta zakończy się w sobotę (8.10). Zwiedzili Kraków, Racibórz czeka ich jeszcze przejażdżka koleją wąskotorową w Rudach Wielkich. Wczoraj odbyły się warsztaty w których udział wzięli również raciborscy gimnazjaliści. Było to okazją do wymiany uwag na temat systemu oświaty w oby krajach.

- reklama -

 

– Podoba nam się w Polsce – mówili dziś na spotkaniu w urzędzie miasta. Poza jedną uczennicą, reszta delegacji przyjechała do naszego kraju po raz pierwszy. Podkreślają, że bardzo zżyli się z koleżankami i kolegami z Raciborza. Pytani o różnice pomiędzy obu szkołami. Na korzyść Polski zaliczyli brak mundurków i małą ilość uczniów w klasach oraz partnerską relację pomiędzy uczniami a nauczycielami.

 

Walijczycy zakwaterowani są w domach polskich rodzin. Przypomnijmy, że delegacja raciborzan gościła w Wrexham w kwietniu tego roku.

 

UM

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here