Ewa Uryga na finał „Raciborskiej Jesieni Muzycznej”

1

W ramach "Raciborskiej Jesieni Muzycznej" w Raciborzu wystąpili już Kayah, Kałudi Kałudow oraz Marcin Wyrostek. Na zakończenie cyklu koncertów dla raciborzan zaśpiewa Ewa Uryga.

10 września ruszyła Raciborska Jesień Muzyczna, w jej ramach szereg imprez zróżnicowanych pod względem tematycznym. Cykl rozpoczął się koncertem Kayah na placu Długosza. 1 października odbył się koncert w sali Raciborskiego Centrum Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki. W Raciborzu zagościła Zabrzańska Orkiestra Symfoniczna, która akompaniowała artystę na miarę Pavarottiego, Kałudi Kałudowa. Ostatnio w Raciborzu wystąpił Marcin Wyrostek, akordeonista i laureat programu "Mam Talent". Na finał przygotowano koncert znakomitej wokalistki jazzowej, soulowej i gospelowej, Ewy Urygi. Koncert odbędzie się 16 października o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury.

- reklama -

"Raciborska Jesień Muzyczna" jest częścią projektu "Raciborska Muzykomania" na realizację którego Raciborskie Centrum Kultury pozyskało środki zewnętrzne.

 

/p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Ewa Uryga to wspaniała wokalistka. Jej głos przyprawia o dreszcze. Potrafi tak stopić się z zespołem, ze każdy koncert jest rodzajem misterium. Należy do elity polskich wokalistek. Jej głos wyróżnia się rozległą
    skalą i wielką siłą. Jest wokalistką, którą nie sposób zaszufladkować.
    Śpiewa ekspresyjnie, sugestywnie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here