Zatańcz z Manuelą Krzykałą w RCK

1

Pierwsze kroki stawiała już jako 6-latka w grupie tanecznej "Uśmiech" w Tworkowie. Przez lata zaliczyła wiele kursów tańca, kształciła się u gwiazd światowej sławy,  a dziś z Manuelą Krzykałą można zatańczyć w RCK.

Zajęcia są dla każdego, bo każdy gatunek – taniec nowoczesny, hip-hop, czy balet-jazz ma osobną grupę i to jeszcze podzieloną wiekowo, więc na tańce do RCK może przyjść każdy – młodszy i starszy. – Na zajęciach z tańca nowoczesnego poznamy kilka stylów, są popularne, widzimy je w klipach u gwiazd. Hip-hop z kolei stał się w Polsce bardzo popularny głównie dzięki takim programom jak You Can Dance. Charakteryzuje się rytmiczną muzyką, mocnymi ruchami, tutaj nie ma mowy o ładnie ułożonych rączka, tutaj liczy się mocne "joł"! – śmieje się Manuela Krzykała, która co roku bierze udział w warsztatach u samego Piotra Galińskiego, jurora programu "Taniec z gwiazdami".

- reklama -

 

Swoich sił można spróbować nie tylko w mocnym "joł", ale też w balet-jezzie. – To ćwiczenia przy drążku, jak na prawdziwym balecie! Szczególnie dużo uczestniczek mam w grupie dziecięcej, każda dziewczynka chce być jak łabędź – opowiada tancerka. – Z kolei w jazzie pracujemy nad wyprostowaną sylwetką, ładnym prowadzeniem rąk, a każdy ruch ma wyrażać emocje – dodaje.

 

Taniec dla instruktorki jest pasją, a balet i jazz może zafascynować bez reszty – twierdzi tancerka. – Bo balet jest podstawą właściwie każdego tańca. Nadaje sylwetce odpowiedni kształt a ruchom płynność. Taniec daje mi potężnego powera! Nie mogłabym w życiu robić nic innego jak tylko tańczyć, tańczyć, tańczyć! – przekonuje.

 

Zatańczyć z Manuelą Krzykałą można w każdą środę i piątek, zajęcia odbywają się o różnych porach dla rożnych grup, wszystko można sprawdzić w RCK przy ul. Chopina i na stronie internetowej www.rck.com.pl

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here