Prezydent Lenk wrócił na „stare śmieci”

0

– Nauczyciele będą najliczniej reprezentowaną grupą zawodową w nowym sejmie. To dowód, jak zawód ten jest poważany w społeczeństwie – mówiła dziś L. Nowacka podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystości z okazji dnia nauczyciela dla placówek oświatowych podległych pod miasto (a więc przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów) odbyły się dziś w Szkole Podstawowej nr 15. Miejsce to jest szczególne dla posła Henryka Siedlaczka i prezydenta Mirosława Lenka, co obydwaj zgodnie podkreślili w przemówieniach rozpoczynających uroczystość. Zwłaszcza prezydent Lenk odczuwa do placówki ogromy sentyment – zanim oddał się pracy samorządowej, przepracował w "piętnastce" 13 lat. – Stąd wiem jak trudna i wymagająca jest wasza praca – zwrócił się do reprezentantów kadry pedagogicznej. Prezydent życzył "belfrom" pomyślności, zdrowia i satysfakcji z pracy, również finansowej. – Choć za czasów ostatniego rządu płace wzrosły znacznie, bo o 40% – stwierdził.

- reklama -

 

 

 

 

 

Prezydent przy okazji przyznał, że nosi się w najbliższym czasie z zamiarem gruntownej modernizacji szkoły, która nie była remontowana od początku swojego istnienia, czyli od 28 lat. Ma ona być możliwa przy pomocy środków z WFOŚiGW, którego szefowa (Gabriela Lenartowicz) również była na uroczystości obecna.

 

 

 

– Czytałam, że najliczniej reprezentowaną grupą zawodową w nowym parlamencie będą właśnie nauczyciele. To też świadczy o tym, jak zawód ten jest społecznie poważany – powiedziała w wystąpieniu Ludmiła Nowacka życząc jednocześnie zgromadzonym nauczycielom, by jak najmniej czasu musieli poświęcać na pracę administracyjną i papierkową, a jak najwięcej mieli go na dydaktykę.

 

 

 

 

 

Jak zwykle przy takiej okazji nie obyło się bez nagród dla wyróżniających się pracowników placówek oświatowych. W tym roku nagrody otrzymało 41 osób:

Dyrektorzy:

Beata Wawrzynek, Halina Król, Róża Burek, Danuta Depta, Dariusz Malinowski

Nauczyciele przedszkoli:

Elżbieta Grzesik, Jolanta Kośmider, Iwona Kenska, Ludmiła Grabiniok, Krystyna Makselon, Beata Rzeszowska, Sabina Henrykowska – Jaśkowiak

Nauczyciele szkół podstawowych:

Elżbieta Leśniak, Joanna Piskalla, Katarzyna Jasion, Joanna Morawiec, Kamila Kubiak, Małgorzata Latoń, Maria Płonka, Ilona Jaskot

Nauczyciele w Zespołach Szkolno – Przedszkolnych:

Jolanta Cyran, Teresa Przybyła, Mirosława Bugla


Nauczyciele gimnazjów
:

Karina Pacułt, Dorota Bulenda, Beata Kuliś, Grażyna Muszkiet, Grażyna Malinowska, Magdalena Pordzik

Pracownicy administracji i obsługi:

Ewa Jaworowska, Barbara Szybka,Hubert Widenka, Monika Kuczer, Ewa Żok, Iwona Jurczykowska – Kosik, Anna Holubek, Irena Dubiniec, Ryszard Kondrat, Celina Sługa, Grażyna Jarzębska.

 

Nagrodę kuratora oświaty otrzymały: Grażyna Baran i Sylwia Surma. Medal KEN przypadł Kariny Lipowskiej, Katarzyny Kapustki, Violetty Szymańskiej i Sylwii Surmy.

 

/ps/

 

 ———————-

Reklama:

 

Raciborski Katalog Firm – największa internetowa baza firm Raciborza i okolic.
Sprawdź, czy Twoja firma już się tu znajduje.
Dodaj bezpłatny wpis do Raciborskiego Katalogu Firm !

www.firmy.raciborz.com.pl – Poleć znajomym!

Katalog Firm oferuje również płatne formy prezentacji Twojej firmy, m.in. graficzna prezentacja firmy , wyróżnienia w branżach. Jesteś zainteresowany?  Skontaktuj się z nami! – tel. 32 414 90 30
lub mail: [email protected]   [email protected]

Prezentacja w Internetowym Katalogu firm – to najtańsza a zarazem skuteczna reklama internetowa.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here