Wiatr we włosach, czyli polonezem w kierunku Azji

0

13 paźniernika na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" w galerii za szafą odbyło się kolejne slajdowisko z cyklu "Zadzieram Kiecę I Lecę – Świat z perspektywy kobiet". Autorką slajdowiska była Joanna Markowska (zdjęcia).

- reklama -

"Do Turcji pojechałam z okazji Złombolu 2010. Wystartowaliśmy z Katowic polonezem rocznik '83. Mgła w rumuńskich Karpatach, przydrożne psy, prawdziwy turecki kebab, napotkani ludzie – na samo wspomnienie tej wyprawy uśmiecham się ."

 

Autorka jest fanką tego typu przygód. W 3 dni przemierzyła 1500 km starym polonezem w jedną stronę. Znalazło się również wielu innych amatorów chętnych do Złombolu. Były łady, nysy, żyki, były maluchy, trabanty syrenki no i polonezy. Widziała obozowiska cygańskie oraz złożyła wizytę na tureckim bazarze. A wszystko to przez pasję swojego chłopaka, który interesuje się motoryzacją. Zabrał Joannę na rajd jako rewanż za autostopową przygodę na festiwal trębaczy Guca w Serbii. Cały rajd trwał 10 dni a wszyscy uczestnicy się dobrze bawili, nie tylko sama Joanna.

 

Joanna Markowska – 24 lata, mieszka w Bielsku-Białej. Zakochana w dźwiękach- studiuje edukację muzyczną w Cieszynie. Podróżuje kiedy tylko czas jej na to pozwala. Z reguły wybiera dalekie trasy, bo uważa, że kryją więcej nieznanego.

 

Zapraszamy również za tydzień na kolejne slajdowisko autorstwa Grażyny Tabor.

 

Zobacz fotorelację z slajdowiska.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here